Ponedjeljak, 09.12.2024 | 15:08
IZVOR: klix.ba

Uz pomoć ovih sastojka spriječite da kriške od BANANE POTAMNE

Ako ste ikada primijetili da banane u desertima ostaju svježe i ne potamne, sigurno ste se pitali kako to postići.




Foto: Ilustracija/Pixabay.com 

Postoje dva jednostavna trika koji vam mogu pomoći da vaše banane zadrže svjež izgled bez tamnjenja.

Prvi trik je korištenje voćnog soka ili meda. Ako banane nisu prekrivene šlagom ili nekim drugim premazom, dovoljno je da ih premažete s voćnim sokom. Kiselina koja se nalazi u soku pomaže u sprječavanju oslobađanja enzima koji uzrokuju tamnjenje. Najčešće se preporučuje sok od limuna, narandže ili ananasa. Možete koristiti i limunadu ili jednostavno iscijediti limun direktno na narezane banane, što će smanjiti mogućnost njihovog tamnjenja.

Najčešće se preporučuje sok od limuna, narandže ili ananasa. Možete koristiti i limunadu ili jednostavno iscijediti limun direktno na narezane banane, što će smanjiti mogućnost njihovog tamnjenja.

Međutim, postoji jedan mali nedostatak ovog trika – banane i kolač mogu dobiti blagi opor okus zbog kiseline u soku. Za one koji žele izbjegavati ovaj problem, postoji alternativa u obliku soka od jabuke. Sok od jabuke ima sladak, ali i blago kiseo ukus, te je takođe dobar izbor za sprečavanje tamnjenja banana.

Osim voćnih sokova, med je takođe odlična opcija. Za korištenje ovog trika, dovoljno je otopiti jednu kašiku meda u 100 mililitara vode. Nakon što se med otopi, potopite narezane banane u smjesu na 30 sekundi i sigurno ćete uživati u svježim, nepotamnjelim bananama u vašim desertima.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Milatović: Prijateljski odnos Crne Gore i Ujedinjenog Kraljevstva rezultat ISKRENOG viševjekovnog međusobnog POŠTOVANJA

Utorak, 17.06.2025 | 20:55

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović prisustvovao je u rezidenciji ambasade Velike Britanije svečanosti povodom zvaničnog rođendana Kralja Čarlsa Trećeg.

Heroina dana u Podgorici - Novi ŽIVOT rođen u rukama hrabre prodavačice

Utorak, 17.06.2025 | 20:45

Radnica u podgoričkom supermarketu Olivera Olja Šišević, danas oko 13 sati, ne samo da je svjedočila nego je i pomogla da se obavi porođaj u prodavnici. 

Nova studija OTKRIVA - Ne treba DUGO vježbati da bi se vidjeli rezultati

Utorak, 17.06.2025 | 20:34

Nedostatak vremena često je glavni razlog za preskakanje treninga, posebno kada se svakodnevne obveze neočekivano nagomilaju. Novo istraživanje donosi ohrabrujuće vijesti za sve koji vježbanju mogu posvetiti tek ograničen broj sati sedmično- rezultati sugerišu da se i s kraćim, ali intenzivnijim treninzima snage mogu postići jednako dobri, pa i bolji rezultati od onih uobičajenih dugotrajnih treninga s velikim brojem ponavljanja.

Pohovani MOCARELA trouglići — Kremasto zadovoljstvo u HRSKAVOM omotaču

Utorak, 17.06.2025 | 20:18

Pohovani mocarela trouglići su neodoljiva grickalica ili predjelo koje oduševljava na prvi zalogaj. Spolja zlatno i hrskavo, a iznutra se sir topi u savršenoj kremastoj teksturi. Idealni su za posluženje uz umak od paradajza ili jogurta, i gotovi su za 15 minuta! 

Alkarazu PROMIJENJEN protivnik u zadnji čas — Teška POBJEDA posle Rolan Garosa

Utorak, 17.06.2025 | 20:05

Karlos Alkaraz, španski teniser, pobijedio je Adama Voltona u prvom kolu Kvinsa (London, serija 500) rezultatom 2:0, po setovima 6:4, 7:6 (4).

Sjutra OTVARANJE Ambasade Crne Gore u Kopenhagenu

Utorak, 17.06.2025 | 19:54

Ministar vanjskih poslova Ervin Ibrahimović boraviće sjutra i u četvrtak u posjeti Danskoj, povodom zvaničnog otvaranja Ambasade Crne Gore u toj državi.

Leković: Anketni odbor PRIHVATIO inicijativu da od ANB zatraži dokumentaciju o praćenju i ubistvu Duška Jovanovića

Utorak, 17.06.2025 | 19:39

Poslanik Demokrata Momčilo Leković saopštio je da je Anketni odbor prihvatio njegovu inicijativu da zatraži od Agencije za nacionalnu bezbjednost kompletnu dokumentaciju koja se odnosi na aktivnosti službe vezane za Duška Jovanovića, njegovo praćenje i ubistvo.

Da li ste znate da postoji NAJVEĆI iPhone na svijetu - Evo šta ga čini posebnim (VIDEO)

Utorak, 17.06.2025 | 19:05

Možete li da zamislite da posedujete iPhone koji je 15 puta veći od običnog? Nešto takvo zapravo postoji.

Ognjen Amidžić dobio EMOTIVNU poruku od supruge: "Znaj da si najvoljeniji čovjek na svijetu!" (FOTO)

Utorak, 17.06.2025 | 18:47

Danas je za njih poseban dan.

Šta znači kada neko PUCKETA PRSTIMA DOK GOVORI? - Signal koji rijetko PRIMIJETIMO

Utorak, 17.06.2025 | 18:36

Šta znači kad neko pucketa prstima dok govori? Psihologija ima objašnjenje, a moglo bi vam biti korisno i za druge i za sebe.