Srijeda, 15.01.2025 | 15:04
IZVOR: klix.ba

Pegla na paru u kuhinji - Neobična, ali korisna upotreba koju niste znali

Ne samo da se s peglom na paru brže i ljepše pegla odjeća, već je i vrlo korisna u kuhinji.




Foto: Ilustracija, Pixabay

Postoji bezbroj trikova za čišćenje u kojima koristimo predmet koji već imamo kod kuće, ali smo ga koristili u druge svrhe. Poznato je da para pomaže u uklanjanju mnogih mrlja i čišćenju bilo koje površine. Dakle, da li ste ikada pomislili da koristite peglu umjesto skupog parnog čistača?

Pegla na paru može biti odličan alat za čišćenje kuhinje

Kada odlučite da je vrijeme da svoju kuhinju temeljno očistite, pegla na paru može pomoći. Ovo odlično radi za otapanje masnoće i prljavštine koja se nakuplja u kuhinji nakon određenog vremenskog perioda.

Ručke na kuhinjskim ormarićima

Brisanje ormarića može biti uobičajeni posao na vašoj listi, ali možete zaboraviti na ručke ili su mrlje toliko osušene da ih brzo brisanje neće ukloniti. Na sreću, para iz pegle je dovoljno jaka da ih prvo ukloni, a zatim dezinfikuje površinu.

Kuhinjska napa
 
Čišćenje ovog područja obično zahtijeva nekoliko različitih alata, naprava i strategija. Ako vam je do sada bila potrebna četkica za zube, krpa i jako sredstvo za čišćenje, pri korištenju parne pegle bit će dovoljna i mala količina octa. Para pomaže u razbijanju prljavštine praktički bez trljanja. Ako držite peglu mirno i čekate da para učini svoje, oduzet će vam najviše vremena.

Zid iza kuhinjskog pulta

Zid iza kuhinjskog pulta često je prljaviji nego što se mnogi usuđuju da priznaju, a proces čišćenja obično zahtjeva mnogo vremena i energije pored efikasnog sredstva za čišćenje. Da biste očistili parom, jednostavno usmjerite peglu prema zidu i držite ga neko vrijeme kako bi para i kondenzacija obavile svoj posao. Zatim samo obrišite čistom krpom.

Kuhinjski aparati

Ako se i vi pitate kako je moguće da je spoljna strana mašine toliko prljava, onda je rješenje definitivno pegla na paru. Za otprilike 30 sekundi očistićete vanjski dio kuhinjskog uređaja samo parom i krpom.

Što se tiče unutrašnjosti uređaja, kao što je mašina za pranje sudova, upotreba pare je besmislena, jer se ona sama zagrijava. Isto važi i za mikrotalasnu pećnicu i slično.
 
Vruća magla iz pegle pomaže u razbijanju masnoće na raznim kuhinjskim površinama, uključujući ploču za kuvanje, napu, pozadinu, pa čak i mikrotalasnu pećnicu. Naravno, i dalje će vam trebati neki drugi odmašćivač da biste potpuno očistili površinu, ali pegla može mnogo olakšati stvari.

Zapamtite da svi materijali ne reaguju dobro na visoke temperature pare. Na primjer, ako imate tapete u kuhinji, izbjegavajte da ih čistite peglom na paru. Uopšteno, morate biti vrlo oprezni kada čistite parom kako se ne biste opekli.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

NATO još RAZMATRA zahtjev Crne Gore za POMOĆ

Utorak, 12.08.2025 | 15:15

Nato još nije odlučio da li će poslati pomoć koju je Crna Gora zatražila zbog požara. Specijalizovani helikopter juče je poslala Srbija, a od jutros požare u Crnoj Gori gasi i kanader iz Hrvatske.

Vojnik Dejan Božović stradao, Marko Iković teško povrijeđen u prevrtanju cisterne u Kučima

Utorak, 12.08.2025 | 13:52

Mlađi vodnik Dejan Božović (42) iz Danilovgrada je stradao, a vodnik Marko Iković (43) zadobio je teške tjelesne povrede tokom angažovanja na gašenju požara u rejonu Kuča, saopšteno je iz Ministarstva odbrane.

Spajić: Austrija će pružiti PODRŠKU u GAŠENJU POŽARA i UAE će poslati pomoć, reagovaće mnogi prijatelji u svijetu

Utorak, 12.08.2025 | 12:57

Država Austrija poslaće preko 100 vatrogasaca koji će pomoći u gašenju požara u Crnoj Gori, najavio je premijer Milojko Spajić.

Eparhija budimljansko-nikšićka: Mitropolit Metodije od decembra 2019. očigledno META nekih centara moći koji PRATE svaki njegov korak

Utorak, 12.08.2025 | 15:50

Iz Eparhije budimljansko-nikšićke oglasili su se povodom, kako su saopštili, ishitrenih i rigidnih reakcija tužilaštva i organa krivičnog gonjenja. Kako su naveli, izražavaju protest, duboko nezadovoljstvo i zabrinutost zbog selektivnog i diskriminatornog postupanja povodom događaja od 8. avgusta u selu Gornje Zaostro.

UP: U toku aktivnosti na terenu i iz vazduha na lociranju aktivnih požara te identifikaciji potencijalnih osumnjičenih lica

Utorak, 12.08.2025 | 11:44

Službenici Uprave policije preduzimaju sve neophodne mjere i radnje u cilju utvrđivanja uzroka požara koji su u poslednja dva dana aktivni na teritoriji više opština i regija širom države, saopšteno je iz Uprave policije (UP).

Savršeno rashlađenje - Napravite limunadu od LUBENICE i JAGODE

Srijeda, 13.08.2025 | 08:31

Ako želite, možete dodati i malo votke pa ćete na taj način dobiti odličan ljetni koktel.     

Sigurna igra Alkaraza za PLASMAN u narednu rundu – Drugi teniser svijeta rutinsk SAVLADAO rivala u dva seta

Srijeda, 13.08.2025 | 08:13

Teniser, Hamad Međedović, poražen je od Karlosa Alkaraza u trećem kolu mastersa u Sinsinagtiju sa 6:4, 6:4.    

Mićanović: Većina požara pod KONTROLOM najkritičnije u Kučima - Stigla pomoć iz Austrije

Srijeda, 13.08.2025 | 08:04

Načelnik Operativno-komunikacionog centra Direktorata za zaštitu i spašavanje Zlatko Mićanović rekao je, gostujući u Jutarnjem programu RTCG, da su požari u Podgorici pod kontrolom, te da je trenutno najkritičnije u Kučima, na tri lokacije, gdje će danas biti angažovan helikopter iz Srbije i avion iz Crne Gore. On je dodao da je tokom noći stigao tim iz Austrije, a drugi dio stiže danas, a da se oko 15 sati, očekuju helikopter iz Mađarske.

Zaboravite nesanicu - Ovo je PET najboljih izbora HRANE prije odlaska u krevet

Utorak, 12.08.2025 | 21:51

Dobar san temelj je zdravog i uravnoteženog života. Tokom noći naše se tijelo i um obnavljaju, prerađuju informacije i pripremaju za novi dan. Kvalitetan san ne utiče samo na nivo energije, već i na koncentraciju, raspoloženje, imunitet i uopšte psihofizičko zdravlje. U vremenu kada je svakodnevni stres sve prisutniji, važno je naglasiti koliko je važno osigurati miran, dug i regenerativan san jer dobar dan počinje dobrim snom.

Jovanović: Krizni štab obišao Buljaricu - Situacija trenutno STABILNA, požari LOKALIZOVANI

Utorak, 12.08.2025 | 21:33

Predstavnici kriznog štaba koji je formiran međuresorno od strane Opštine Budva, Uprave policije – OB Budva, Zavoda za hitnu medicinsku pomoć, Doma zdravlja i Službe zaštite i spašavanja, obišli su lokalitete u Buljarici koji su prethodnih dana zahvaćeni požarima, saopštio je predsjednik Opštine Budva Nikola Jovanović u objavi na društvenim mrežama.

Ibrahimović: Žrtva Božovića predstavlja TRAJNU OBAVEZU za Crnu Goru

Utorak, 12.08.2025 | 21:03

Sa velikom tugom u srcu izražavam najiskrenije saučešće porodici vojnika Dejana Božovića koji je, služeći Crnoj Gori i svakom njenom građaninu i građanki, danas izgubio život, poručio je ministar vanjskih poslova Ervin Ibrahimović.

Božović: Pokrenućemo RASPRAVU o mogućem pooštravanju zakonskih odredaba koje se odnose na NAMJERNO izazivanje požara

Utorak, 12.08.2025 | 20:23

"Naša je obaveza da zaštitimo građane i prirodu Crne Gore", kazao je ministar pravde.

VIDEO - Milatović održao HITNU sjednicu Savjeta za bezbjednost i odbranu

Utorak, 12.08.2025 | 19:56

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović održao je hitnu sjednicu Savjeta za bezbjednost i odbranu, povodom dramatične situacije izazvane širenjem požara u cijeloj zemlji.

Silvester Stalone više nije Rambo – Novi glumac preuzima kultnu ulogu

Utorak, 12.08.2025 | 19:54

Noah Centineo je angažovan da igra mladog Džon Rembo, ulogu koju je proslavio Silvester Stalone, u novom prednastavku filma Rambo pod nazivom John Rambo, koji priprema kompanija Milennium Media.

Evo zašto Japanci tokom cijele godine nose KIŠOBRANE: Razlog nije ni kiša, ni sunce

Utorak, 12.08.2025 | 19:40

Japanci na ulici često hodaju sa otvorenim kišobranom i kada nema ni kiše ni jakog sunca.