Ponedjeljak, 20.01.2025 | 13:02
IZVOR: Index.hr

NIKAD NEMOJTE držati mandarine uz ovo voće

Da bi vam mandarine što duže ostale svježe, trebalo bi pravilno da ih čuvate.




Foto: Ilustracija/ Pixabay.com

Mandarine možete da čuvate na sobnoj temperaturi do nedelju dana, ali ako želite da traju duže, smjestite ih u frižider. U frižideru ih čuvajte u fioci za voće i tako mogu da traju 2-3 nedelje.

Jabuke, banane i drugo voće koje proizvodi etilen može ubrzati sazrijevanje i kvarenje mandarina. Držite ih odvojeno, poručuje Index.hr.

Najbolje je da mandarine držite u mrežastim džakčićima u kojima ih kupujete ili otvorenim posudama koje omogućuju dobru cirkulaciju vazduha. Izbjegavajte plastične kese koje zadržavaju vlagu jer mogu uzrokovati truljenje.

Redovno ih pregledajte i uklanjajte one koje su počele da trule ili imaju buđi. Truli plodovi mogu uticati na ostale. Pazite i na vlagu – vlaga ubrzava truljenje, pa mandarine moraju da budu suve proje skladištenja. Ako su mokre, lijepo ih obrišite.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

FZO POKRIVA kompletno liječenje djece u inostranstvu

Utorak, 11.02.2025 | 13:22

Iz Fonda za zdravstveno osiguranje naglašavaju da se osigurana lica upućuju na liječenje van naše države na teret sredstava Fonda ako se liječenje uspješno ne može sprovesti u javnim zdravstvenim ustanovama u Crnoj Gori.

Stiže PUN MJESEC u Lavu i pokazaće vam čega da se OSLOBODITE da biste PROCVJETALI

Utorak, 11.02.2025 | 13:05

Pun Mjesec u Lavu ima neku nestalnu energiju, ali to nije nužno loša stvar. Možda nam treba resetovanje i to da stvari pogledamo s druge tačke gledišta.

Lepa Brena o TRUDNOĆI Aleksandre Prijović: Intuicija mi govori da ćemo u porodici IMATI DJEVOJČICU

Utorak, 11.02.2025 | 12:43

Lepa Brena je u novom intervjuu, između ostalog, govorila o sretnoj vijesti da Aleksandra Prijović i Filip Živojinović očekuju dijete.

Evropski savez uputio INICIJATIVU: Ustavni sud da ISPITA odluku o POSKUPLJENJU VODE

Utorak, 11.02.2025 | 12:29

Odbornici Evropskog saveza u Skupštini Glavnog grada podnijeli su Ustavnom sudu inicijativu za pokretanje postupka ocjene ustavnosti i zakonitosti odluke o povećanju cijena vode koju je donio odbor direktora preduzeća Vodovod i kanalizacija 27. juna prošle godine.

TI: Crna Gora 65. na LISTI KORUPCIJE, rezultati SDT-a mogu biti ugroženi

Utorak, 11.02.2025 | 12:16

U izvještaju međunarodne nevladine organizacije Transparensi internešenal (Transparency International, TI) za 2024. godinu, objavljenom danas, Crna Gora je svrstana na 65. mjesto liste kojom je obuhvaćeno 180 zemalja svijeta, sa indeksom percepcije korupcije (CPI) 46. Skor za Crnu Goru je isti kao i u izvještaju od prošle godine.

Zašto je DANAS NAJPOPULARNIJI DAN za RASKIDE u godini?

Utorak, 11.02.2025 | 12:04

Iako se većina parova veseli Danu zaljubljenih, ima i onih koji pred najromantičniji dan u godini odlučuju - raskinuti sa svojim partnerima.

GORJELO više VOZILA na Zabjelu

Utorak, 11.02.2025 | 11:48

U podgoričkom naselju Zabjelo, u blizini OŠ Oktoih, jutros je gorjelo više vozila.

Čitač s usana OTKRIO šta je Tejlor Svift rekla dok joj je publika zviždala na SUPERBOULU

Utorak, 11.02.2025 | 11:39

Njen dečko sa svojim je timom doživio velik poraz.

Žugić u martu PRIMIO osnovnu platu od 23.000 EURA

Utorak, 11.02.2025 | 11:25

Bivšem guverneru Centralne banke Crne Gore (CBCG) Radoju Žugiću u martu prošle godine isplaćena je „osnovna plata od 23.000 eura“.

Altman rekao "NE" - ODBIO Maskovu ponudu od 97,4 MILIJARDE DOLARA za OpenAI

Utorak, 11.02.2025 | 11:20

Elon Mask i Sam Altman, koji su zajedno osnovali OpenAI 2015. godine, godinama su u sukobu oko pravca u kojem bi kompanija trebalo da se razvija.