Utorak, 11.02.2025 | 21:16
IZVOR: b92.net

VIDEO - Iznenađenje u Dohi – Sabalenka doživjela neočekivan PORAZ

Arina Sabalenka, prva teniserka svijeta, doživela je šokantan poraz u drugom kou turnira u Dohi.




Foto: YouTube screenshot/ Australian Open TV

Sabalenka, najbolja teniserka svijeta, koja je u Dohu došla nakon poraza u finalu Australijan opena, izgubila je meč od Jekatarine Aleksandrove, 26. na svijetu, i to posle preokreta – 3:6, 6:3, 7:6(5).

Sabalenka je upisala dva poraza u nizu prvi put od Završnog WTA turnira, a u međuvremenu je imala 11 pobjeda u nizu.

Sa druge strane, Aleksandrova je nastavila da briljira, jer joj je pobjeda nad Beloruskinjom bio šesti trijumf u nizu, nakon što je u Dohu došla posle titule u Lincu.

Iako je osvojila prvi set relativno rutinski, u njemu je morala da spasava dosta brejk lopti, pa se moglo naslutiti da posao za Sabalenku neće biti toliko lak koliko su neki očekivali.

Potvrdila je Aleksandrova to u osmom gemu drugog seta, kada je naprasno napravila brejk, a onda rutinski odservirala za 1-1.

Djelovalo je, ipak, da će Arina uspeti da dođe do pobede i izbjegne krah – povela je sa 2:0, a onda i sa 4:2, a onda je na 4:3 imala 15:40. Međutim, Aleksandrova je uspjela da se izvuče iz svih problema.

A onda taj-brejk – Ruskinja je došla do 6:3, Sabalenka je spasla dvije meč lopte na riternu, ali onda izgubila svoj servis i šesti put u taj-brejku (od šest mogućih) i pretrpela poraz.

U osmini finala Dohe Aleksandrova igra protiv Elis Mertens

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Klikovac: Stojoviću, što ne kažete da ste nakon 2021. godine bili član jedne komisije Glavnog odbora DPS-a

Subota, 13.06.2026 | 16:06

"Panika je zbog fotelja i apanaža koje Stojović dobija iz državnog budžeta. Sramota", naveo je odbornik DPS-a.   

Herojska reakcija na ušću Bojane: Momci iz restorana spasili čovjeka i dijete

Subota, 13.06.2026 | 13:12

Nesvakidašnji i veoma emotivan događaj odigrao se prije nekoliko dana na ušću rijeke Bojane, kada su brzom intervencijom zaposlenih u jednom od restorana spašeni dijete i čovjek.

FOTO: Morsko dobro uredilo gradsku plažu PIZANA

Subota, 13.06.2026 | 08:08

JP za upravljanje morskim dobrom Crne Gore pokrenulo je projekat uređenja plaže Pizana, koja krasi Stari grad i predstavlja jedan od simbola Budve, sa ciljem da građanima bude dostupna kao javno kupalište, bez zakupa i komercijalnih ograničenja.

Šaranović: Herojski podvig pilota Boškovića i Vukadinovića

Subota, 13.06.2026 | 10:26

Ministar unutrašnjih poslova Crne Gore Danilo Šaranović sastao se sa pilotima Avio-helikopterske jedinice MUP-a Borisom Boškovićem i Draškom Vukadinovićem, kao i članom posade Nikolom Milićem koji su prije nekoliko dana savladali veoma složenu i zathjevu situaciju iznad Prokletija.

Perić: Dobio sam podršku DNP-a i DPS-a za izbor za predsjednika Skupštine Glavnog grada

Subota, 13.06.2026 | 11:26

 Odbornik Pokreta Preokret Srđan Perić saopštio je da je za izbor na funkciju predsjednika Skupštine Glavnog grada dobio usmenu podršku DNP-a i pisanu podršku DPS-a, navodeći da postoje naznake da bi podrška mogla biti i šira od potrebne većine, prenosi Portal RTCG.

Vremenska prognoza - NEDJELJA donosi OVE temperature

Subota, 13.06.2026 | 21:57

U nedjelju se očekuje pretežno sunčano i toplo vrijeme, uz slab do umjeren razvoj dnvne oblačnosti.

Istorijski sporazum na pomolu: Tramp napravio veliki ustupak Iranu, potpisivanje najavio za sjutra

Subota, 13.06.2026 | 21:56

Američki predsjednik Donald Trump objavio je da je postignut historijski sporazum s Iranom koji bi u potpunosti trebao transformisati odnose na Bliskom istoku i spriječiti Teheran da ikada dođe do nuklearnog oružja.

Podgorica: Četrnaestogodišnjak brutalno pretučen, policija traga za počiniocima

Subota, 13.06.2026 | 20:44

Četrnaestogodišnji dječak pretučen je u četvrtak veče, nešto poslije 21 čas, u naselju Masline, a napala ga je grupa vršnjaka uzrasta od 14 do 17 godina, ispričala je Vijestima porodica pretučenog dječaka.

Olimpijakos šampion Grčke

Subota, 13.06.2026 | 21:10

Košarkaši Olimpijakosa odbranili su titulu šampiona Grčke.

Optužnica zbog prevare "teške" skoro 90.000

Subota, 13.06.2026 | 21:21

Osnovno državno tužilaštvo u Podgorici podiglo je pred Osnovnim sudom optužnicu protiv Lj.G. zbog krivičnog djela prevara u produženom trajanju.  

Kraj velike karijere: Bojan Dubljević rekao zbogom

Subota, 13.06.2026 | 21:46

Nezaboravan put, na koji je krenuo iz rodnog Nikšića, sada je i definitivno završen - jedan od simbola crnogorske košarke, Bojan Dubljević, završio je karijeru.  

Orban: Nikada neću odustati

Subota, 13.06.2026 | 20:33

Bivši premijer Mađarske i lider opozicione stranke Fides Viktor Orban izjavio je danas da je njegova partija pretrpjela "težak poraz" na nedavnim izborima i da je neophodna organizaciona i politička rekonstrukcija, uz poruku da "nikada neće odustati".

Budućnost energetike posmatrati kroz partnerstvo čovjeka i vještačke inteligencije

Subota, 13.06.2026 | 18:44

Budućnost energetike treba posmatrati kroz partnerstvo čovjeka i vještačke inteligencije, pri čemu tehnologija služi kao alat za podršku stručnjacima, a ne njihova zamjena, jer će njena uspješna primjena i dalje zahtijevati eksperte koji poznaju i razumiju tu oblast.

Dejvid Bekam nikad iskreniji: Bez Viktorije je nemoguće, zbog djece ustajem

Subota, 13.06.2026 | 20:21

Bivši engleski fudbalski reprezentativac i globalna sportska ikona Dejvid Bekam dobio je zvijezdu na Bulevaru slavnih u Holivudu, na svečanosti održanoj u petak, 12. juna.  

Komunalci uklonili divlju deponiju u Perazića dolu

Subota, 13.06.2026 | 20:08

Pražnjenje kontejnera predstavlja dio redovnog i kontinuiranog operativnog programa rada Komunalnog Budva i sprovodi se na teritoriji cijele opštine Budva, avela je portparolka Komunalnog Budva Aleksandra Rajković.