Petak, 07.03.2025 | 09:59
IZVOR: kolektiv.me

Uprava za saobraćaj: Trećina bulevara Tivat-Jaz biće pod asfaltom u aprilu

U aprilu će pod asfaltom biti dionica od Tivta do raskrsnice ka Bigovu u dužini od pet kilometara, saopštio je direktor Uprave za saobraćaj Radomir Vuksanović.




Foto: Uprava za saobraćaj

On je, zajedno s direktorom Aerodroma Crne Gore Rokom Tolićem i predsjednikom Opštine Tivat Željkom Komnenovićem, obišao radove na izgradnji bulevara Tivat–Jaz.

„Bliži se ljetnja turistička sezona i zbog toga želimo da završimo što više posla. U aprilu će biti asfaltirane sve četiri trake u dužini od oko pet kilometara, od ukupno planiranih 15 kilometara. Napravićemo plan dinamike radova tokom sezone kako bi se nastavilo sa izvođenjem prema Budvi“, rekao je Vuksanović.

Dodao je da se radi o jednom od najvećih infrastrukturnih projekata u zemlji, jer će se, pored izgradnje saobraćajnice, graditi i novi cjevovod Regionalnog vodovoda.

Predsjednik Opštine Tivat, Željko Komnenović, istakao je značaj izgradnje bulevara, naglašavajući da će se time smanjiti saobraćajne gužve i poboljšati protok vozila.

Foto: Uprava za saobraćaj

„Ovaj projekat je od velike važnosti ne samo za našu opštinu, već i za cijelu Boku. Dnevno ovom saobraćajnicom prođe i preko 20 hiljada vozila, što je čini jednom od najfrekventnijih u zemlji. Realizacijom ovog projekta rješavamo brojne probleme u svakodnevnom funkcionisanju građana, ali i turista“, rekao je Komnenović.

Direktor Aerodroma Crne Gore, Roko Tolić, naglasio je značaj završetka bulevara za bolju povezanost Aerodroma Tivat s ostatkom zemlje.

„Ovaj projekat nam mnogo znači, posebno jer ove godine očekujemo rekordnu turističku sezonu. Važno je da putnici koji dođu u Crnu Goru ponesu pozitivne utiske i da nam se ponovo vraćaju“, kazao je Tolić.

Projektom je predviđena saobraćajnica dužine oko 15 kilometara bulevarskog tipa sa razdjelnim ostrvom širine dva metra. Ukupna vrijednost investicije iznosi oko 54 miliona eura bez PDV-a, a realizuje se uz finansijsku podršku Evropske banke za obnovu i razvoj.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Ptičiji grip u porastu u Evropi: Povećan i rizik za ljude u kontaktu sa pticama

Četvrtak, 27.11.2025 | 08:41

Jedan od najozbiljnijih talasa ptičjeg gripa posljednjih godina zabilježen je ove jeseni u Evropi, prema Evropskoj agenciji za bezbjednost hrane (EFSA). Između 6. septembra i 14. novembra 2025. godine otkriveno je 1.443 slučaja patogenog virusa HPAI A(H5) kod divljih ptica u 26 evropskih zemalja, što je četiri puta više u odnosu na 2024. godinu i najviše od 2016. godine.

Ministarstvo zdravlja: Pozdravljamo odluku Vlade o olakšanom zapošljavanju stranih zdravstvenih radnika

Četvrtak, 27.11.2025 | 08:26

Ministarstvo zdravlja izražava puno zadovoljstvo povodom usvajanja amandmana na Predlog zakona o izmjenama i dopunama Zakona o strancima, kojima je Vlada Crne Gore omogućila olakšano zapošljavanje stranih stručnjaka u ključnim sektorima, posebno u oblasti zdravstvene zaštite.

“Lavice” sigurne na startu SP - Atingre briljirala!

Srijeda, 26.11.2025 | 21:59

Rukometašice Crne Gore osmi nastup na Svjetskom prvenstvu u Triru otvorile pobjedom protiv Farskih Ostrva.

ČETVRTAK: Pretežno oblačno, na sjeveru snijeg i susnježica

Srijeda, 26.11.2025 | 21:54

Pročitajte kakvo nas vrijeme očekuje sjutra.

Pita od heljde sa gotovim korama: Pravi se jednostavno, a nema ukusnije

Srijeda, 26.11.2025 | 21:42

Pita od heljde je star, ali izuzetno vrijedan specijalitet koji savršeno odgovara savremenim potrebama za zdravijom ishranom.

Pucnjava u blizini Bijele kuće, upucana dva pripadnika Nacionalne garde

Srijeda, 26.11.2025 | 21:34

U blizini Bijele kuće u Vašingtonu došlo je do pucnjave u kojoj su upucana dva pripadnika Nacionalne garde, piše CNN.

Furiozna poslednja četvrtina Zvezde: Olimpijakos je srušen u Areni

Srijeda, 26.11.2025 | 21:29

Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su ekipu Olimpijakosa u 13. kolu Evrolige rezultatom 91:80 (21:15, 16:23, 22:27, 32:15 )

Ejdrijan Njui postaje šef tima Aston Martina od 2026. godine

Srijeda, 26.11.2025 | 21:23

Ejdrijan Njui, jedan od najcjenjenijih inženjera u istoriji Formule 1, preuzeće funkciju šefa tima Aston Martina od sezone 2026, saopštio je britanski tim. Dosadašnji rukovodilac Endi Kauel preći će na poziciju prvog čovjeka zaduženog za strategiju.

Iković: Kokošije đubrivo se odlaže u Zetu, rukovodstvo ne zna ili neće to da zaustavi

Srijeda, 26.11.2025 | 20:58

Prema nezvaničnim informacijama đubrivo se doprema sa farme kokošaka iz Martinića na parcelama na obali Gračanice na dalju preradu i pakovanje za prodaju - saopštio je na društvenoj mreži Instagram građanski i ekološki aktivista i odbornik Pokreta Preokret u Skupštini Opštine Danilovgrad Vuk Iković.

Drobnjak i Popović ne igraju protiv Portugala

Srijeda, 26.11.2025 | 20:49

Igor Drobnjak i Petar Popović neće igrati u sjutrašnjem meču prve runde kvalifikacija za Mundobasket protiv Portugala.