Četvrtak, 10.04.2025 | 15:12
IZVOR: una.rs

Evo kako da znate kad je pravi TRENUTAK za ZAJEDNIČKI život - Ovi znakovi UPOZORAVAJU da sačekate

Bez obzira na razlog, nije svaki par spreman za ovaj korak odmah.




Foto: Ilustracija/ Pixabay

Za mnoge parove, početak zajedničkog života izgleda kao prirodan korak u vezi. To je prilika za uštedu novca, pružanje međusobne podrške i uživanje u zajedničkom društvu. Međutim, za neke je to jednostavno način da spase vezu ili poboljšaju finansijsku situaciju.

Bez obzira na razlog, nije svaki par spreman za ovaj korak odmah. Ako se pitate da li je pravo vrijeme da uselite zajedno, obratite pažnju na ove ključne znakove.

Ako razmišljate o useljenju samo da biste "testirali" stabilnost vaše veze, možda bi bilo bolje da pričekate. Zajednički život treba biti rezultat veze koja je već stabilna i jaka, a ne nešto što ćete koristiti da biste provjerili da li će vaša veza opstati. Ovaj korak treba biti prirodan nastavak veze koja je već izgradila temelje povjerenja i međusobnog razumijevanja.

Iako početak života sa partnerom može da izgleda romantično, to nije korak koji bi trebalo da donesete nakon samo nekoliko mjeseci veze. Iako je lako u početku da vidimo samo lepe strane veze, prava priroda partnerstva pokazuje se tek kada prođete kroz prve ozbiljne nesuglasice i izazove. Bitno je da znate kako vaš partner reaguje u teškim situacijama prije nego što odlučite da uselite zajedno.

Iako mnogima može da bude neprijatno, razgovori o novcu i finansijskim planovima su neizbježni. Ako još niste razgovarali o tome kako ćete dijeliti troškove, koliko zarađujete i kako ćete upravljati dugovima, to može postati izvor nesuglasica kasnije. Biti iskren i transparentan u vezi ovih tema pokazuje da je veza ozbiljna i da ste spremni za zajednički život.

Ako mislite da će zajednički život rešiti postojeće probleme u vezi, vjerovatno griješite. Kada veza nije u najboljem stanju, možda vam je potreban prostor i distanca da biste riješili nesuglasice. Useljenje u takvoj situaciji samo može pogoršati stvari, jer nećete imati mogućnost da se povučete i razmislite. Ako imate ozbiljnih nesuglasica ili problema u vezi, prije nego što odlučite da živite zajedno, uzmite vrijeme da se posvetite rješavanju tih problema.

Ako osjećate da nije pravo vrijeme za zajednički život, ali vaš partner insistira, obratite pažnju na svoja osjećanja. Ponekad pritisak može dolaziti iz želje da se veza učini stabilnijom, ali ako imate unutrašnju sumnju, najbolje je da slušate svoj instinkt. Iako mala trema može biti normalna, ako se osjećate nesigurno, nemojte forsirati.

Zajednički život je veliki korak koji treba biti zasnovan na stabilnoj i zdravoj vezi. Uzimanje vremena da razmislite o ovim pitanjima pomoći će vam da donesite pravi izbor, i izbjegnete nepotrebne komplikacije u budućnosti.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Nejmar progovorio o nastavku karijere

Ponedjeljak, 08.12.2025 | 09:56

Nejmar je završio misiju u Santosu, barem prema još uvijek važećem ugovoru, koji mu ističe posljednjeg dana ove godine.    

Rusija blokirala Snapchat i FaceTime: Tvrdi da su aplikacije korišćene za „terorističke aktivnosti“

Ponedjeljak, 08.12.2025 | 09:52

Rusija je uvela još jednu veliku blokadu digitalnih servisa. Roskomnadzor, ruska Federalna služba za nadzor komunikacija, informacionih tehnologija i masovnih medija, zabranio je pristup aplikacijama Snapchat i FaceTime u čitavoj zemlji.  

Moć muzike: Kako nas pjesma čini zdravijim i bistrijim

Ponedjeljak, 08.12.2025 | 09:47

Od mozga do srca, utvrđeno je da pjevanje donosi širok spektar koristi onima koji to rade, posebno ako to rade u grupama.

Omotač koji štiti od radijacije iz Černobilja oštećen posle napada dronom

Ponedjeljak, 08.12.2025 | 09:40

Zaštitni omotač napuštene nuklearne elektrane Černobilj u Ukrajini ne može više da štiti od radijacije zbog štete nastale posle napada drona početkom ove godine, navela je organizacija Ujedinjenih nacija.

Knežević pisao Kalkavanu: Turske kompanije da odustanu od izgradnje postrojenja za prečišćavanje voda u Botunu

Ponedjeljak, 08.12.2025 | 09:26

Lider Demokratske narodne partije (DNP) Milan Knežević uputio je otvoreno pismo ambasadoru Turske Barišu Kalkavanu u kojem od njega traži da "svojim autoritetom i diplomatskom mudrošću" doprinese smirivanju tenzija na način što će apelovati na turske kompanije Kuzu i Alkatraš da odustanu od izgradnje postrojenja za prečišćavanje voda u Botunu i da svoja prava traže na arbitražnom sudu ili kroz aneks postojećeg ugovora.

Gdje će Srbija kupovati gas ako ostane bez ruskog?

Ponedjeljak, 08.12.2025 | 09:25

Hoće li sa ruskim vlasništvom u Naftnoj industriji Srbije (NIS) otići i ruski gas iz Srbije?

Procesuirala dva albanska državljanina, pronađeno preko 300 tableta i rezani duvan

Ponedjeljak, 08.12.2025 | 09:22

Policija je saopštila da je procesuirala dva državljanina Republike Albanije kod kojih su pronađene tablete i rezani duvan.

Uhapšen Nikšićanin, osumnjičen za seksualno uznemiravanje maloljetne osobe

Ponedjeljak, 08.12.2025 | 09:02

Po nalogu Osnovnog državnog tužilaštva u Nikšiću, uhapšen je B.M.zbog osnovane sumnje da je izvršio krivično djelo seksualno uznemiravanje, saopštilo je ovo tužilaštvo.     

Mađarska i Slovačka traže poništenje zabrane uvoza ruske nafte

Ponedjeljak, 08.12.2025 | 09:01

Mađarska i Slovačka podnijeće zahtjev Sudu pravde Evropske unije za poništenje propisa RePowerEU kojim se zabranjuje uvoz ruskih energenata.   

MANS: Upravni sud poništio odluku ASK-a po kojoj Đukanović nije prekršio propise putovanjem u Dubai

Ponedjeljak, 08.12.2025 | 09:00

Mreža za afirmaciju nevladinog sektora (MANS) saopštila je danas da je Upravni sud Crne Gore usvojio njihovu tužbu i ponovo poništio odluku Agencije za sprječavanje korupcije (ASK) kojom je utvrđeno da nekadašnji premijer Milo Đukanović nije prekršio propise putovanjem u Dubai u martu 2010. godine.