Četvrtak, 24.04.2025 | 20:27
IZVOR: radiosarajevo.ba

Ova svakodnevna NAVIKA vas konstantno dovodi u SVAĐU sa vašim partnerom

Prema najnovijem istraživanju, korištenje mobilnih telefona tokom obroka predstavlja glavni uzrok tzv. "tehno-svađa" među partnerima.




Foto: Ilustracija/ Pexels

Anketa, u kojoj je učestvovalo 2.000 odraslih osoba, otkrila je deset najčešćih nesuglasica među parovima vezanih za tehnologiju i kućne aparate, a navike u vezi s telefonima su zauzele prvo mjesto.

Mladi između 18 i 24 godine najčešće se prepiru oko upotrebe telefona, dok su stariji od 65 godina skloniji raspravama o jačini zvuka na televizorima, muzičkim uređajima ili gejmerskim konzolama. Svaka peta osoba priznala je da se barem jednom sedmično posvađa s partnerom zbog upotrebe kućnih uređaja, dok je zabrinjavajućih 13 posto ispitanika priznalo da su čak razmišljali o prekidu veze zbog ovakvih svađa.

Nakon mobitela, najčešći razlog za prepirke je upravo jačina zvuka na TV-u ili drugim uređajima, dok su treći po redu izvori iritacije ostavljanje punjača i tehničkih uređaja razbacanih. Mnogi će se, na primjer, prepoznati u vječnoj raspravi oko pranja suđa u mašini.

Ipak, uprkos ovim frustracijama, tri četvrtine ispitanika složilo se da je efikasno upravljanje tehnologijom u domaćinstvu ključno za zdrav odnos. Kada nastanu nesuglasice, parovi najčešće traže pomoć putem interneta, savjetuju se s prijateljima i članovima porodice, ili posjećuju prodavnice kako bi se konsultovali sa stručnjacima.

"Ne bismo voljeli da neko prekine vezu zbog rasprave oko uređaja ili kućanih aparata". 

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Promjenljivo OBLAČNO, moguća kiša prijepodne - Ove TEMPERATURE nas očekuju u SRIJEDU

Utorak, 21.07.2026 | 15:12

U srijedu nas očekuje  promjenljivo oblačno i nestabilno uz kišu, pljuskove i grmljavinu, saopšteno je iz Zavoda za hidrometeorologiju i seizmologiju.

Savić objavio spisak za pripreme na Zlatiboru

Utorak, 21.07.2026 | 15:08

Selektor mlađe kadetske fudbalske reprezentacije Crne Gore, Vladan Savić objavio je spisak igrača koji će od 24. jula do 3. avgusta boraviti na pripremama na Zlatiboru.

Spajić: Malo su svi potrčali da paniče, ali mogli smo i mi biti koordinisaniji ruku na srce

Utorak, 21.07.2026 | 14:52

Premijer Milojko Spajić priznao je da je bilo prostora za bolju koordinaciju u komunikaciji sa javnošću u vezi sa jučerašnjim informacijama o cijenama goriva, ali je poručio da je najvažnije što je Vlada na vrijeme reagovala i spriječila nagle inflatorne pritiske.

Knežević: Pljevlja osvijetlila obraz Crnoj Gori

Utorak, 21.07.2026 | 14:38

Predsjednik Demokratske narodne partije Milan Knežević čestitao je svim odbornicima SO Pljevlja koji su danas glasali za odluku o priznanju tzv. države Kosovo i tako doprinijeli da se Pljevlja grad velike istorije i svijetle tradicije dobrih i plemenitih ljudi pridruže Opštini Zeta u ispravljanju najcrnje istorijske neprave, a to je priznanje Kosova.

Ministarstvo javnih radova raspisalo tender: Za nadzor izgradnje Bulevara Velje brdo 400.000 eura

Utorak, 21.07.2026 | 14:29

Ministarstvo javnih radova raspisalo je tender vrijedan 400.000 eura sa PDV-om za stručni nadzor nad izvođenjem radova na izgradnji Bulevara Velje brdo sa pratećom infrastrukturom.

Ćeman: Pokrećemo raspravu o neustavnoj dodjeli stanova i kredita funkcionerima

Utorak, 21.07.2026 | 14:24

Nakon dva neuspjela pokušaja, zbog nedostatka kvoruma, za zakazivanje tematske sjednice Odbora za zdravstvo rad i socijalno staranje na temu neustavne dodjele stanova i stambenih kredita javnim funkcionerima, danas sam, kao što sam i obećao građanima, tražio dopunu dnevnog reda sa ovom tačkom, saopštio je poslanik Demokrata Albin Ćeman.

Bogdanović: Oni koji su bezbjednosni sektor pretvorili u ispostavu mafije nemaju pravo da danas drže lekcije

Utorak, 21.07.2026 | 14:04

Predsjednik Kluba poslanika Demokrata Boris Bogdanović saopštio je da oni koji su, kako tvrdi, godinama upravljali bezbjednosnim sektorom i omogućili infiltraciju organizovanog kriminala u institucije danas nemaju kredibilitet da govore o stanju u policiji.

SO Pljevlja usvojila Deklaraciju o nepriznavanju nezavisnosti Kosova

Utorak, 21.07.2026 | 13:58

Skupština opštine Pljevlja jednoglasno je, glasovima svih 18 prisutnih odbornika, usvojila Deklaraciju o nepriznavanju odluke o priznanju jednostrano proglašene nezavisnosti Kosova.

Đurović: Sjutra rekonstrukcija Vlade, Vučurović i Zečević novi ministri

Utorak, 21.07.2026 | 13:35

Sjutra će biti rekonstruisana Vlada, potvrdio je za RTCG šef Poslaničkog kluba Nove srpske demokratije Dejan Đurović.

Reforme u ABA ligi – ponovo se uvodi Fajnal 4, liga ostaje podjeljena na dvije grupe

Utorak, 21.07.2026 | 13:23

Skupština ABA lige na današnjem sastanku donjela je odluku da se od ove sezone vrati Fajnal for umjesto do sadašnjeg plej ofa koji je godinama bio na snazi.