Petak, 25.04.2025 | 11:12
IZVOR: superzena.b92.net

Tri NAJVAŽNIJE rečenice koje uspJešni PAROVI svakodnevno govore

Pojedinci koji su spremni da ulože vreme i trud u svoj odnos sa partnerom, višestruko su nagrađeni.




Foto: Ilustracija/ Pixabay

Kvalitetna veza ili brak nije poklon koji pada sa neba. Stručnjaci se slažu da na emotivnom odnosu treba raditi. Pojedinci koji su spremni da ulože vrijeme i trud u svoj odnos sa partnerom, višestruko su nagrađeni.

Iskrena komunikacija je najbolji savjet za građenje kvalitetne veze. Baš zato, parovi koji koriste ove rečenice smatraju se srećnima i uspješnima.

"Kako mogu da ti pomognem?"

Zamislite ovu situaciju: vratili ste se sa posla nakon duge smjene, umorni ste, gladni i pod stresom. Imate potrebu da se "izduvate" i želite svoje probleme da podijelite sa partnerom. Međutim, onog trenutka kad počnete da se žalite na šefa, kolegu ili klijente, vaša bolja polovina počinje da vam dijeli neželjene savjete.

"Zašto još uvijek radiš na tom poslu?"; "Trebala bi da daš otkaz!"; "Rekao sam ti da ti to nije bila dobra ideja", i slično.

Nemojte pretpostavljati da znate šta treba da uradite u svakom trenutku - pitajte svog partnera ili partnerku kako joj možete pomoći. U većini slučajeva odgovor će biti - ništa, dovoljno mi je samo što si me saslušao/la bez osuđivanja.

Rečenica "Kako ti mogu pomoći" ima divan uticaj na vezu ili brak i svakako će je učvrstiti. Imajte na umu da ona mora da bude izrečena sa iskrenošću i ljubavlju, a ne sa dozom drskosti.

"Šta želiš time da kažeš?"

Ako ste sa nekim dugo u vezi ili braku, imate osjećaj kao da toj osobi možete čitati misli. Međutim, to nije istina. U svakodnevnom životu često projektujemo sopstvene vrijednosti i nesigurnosti, što može da dovede do velikih nesporazuma.

Ako niste sigurni u značenje određenih riječi, pitajte: Šta time želiš da kažeš? Udahnite i postavite pitanje smirenim tonom.

Upotreba sumnjičavih ili agresivnih tonova, nećete dobiti učinak koji ste zapravo željeli da postignete. Najvažnije je da otvoreno komunicirate i da sa svojim partnerom podijelite sve što vas muči.

"Hvala ti"

Nemojte dopustiti da užurbana svakodnevica stane na put vašoj sreći. Nemojte da zaboravite da kažete "hvala ti" vašem partneru ili partnerki. Riječ je o maloj, a tako važnoj stvari zbog koje će druga strana da se osjeća cijenjeno i voljeno.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

ANKETA: Dva mjeseca roditeljskog odsustva za očeve - Da li podržavate predloženu izmjenu Zakona?

Ponedjeljak, 23.02.2026 | 14:52

Vlada Crne Gore utvrdila je predlog izmjena Zakona o radu kojim se predviđaju promjene u načinu korišćenja porodiljskog odsustva.

Država u slučaju "Tunel" pretrpjela štetu, pa zabetonirala sramotu

Ponedjeljak, 23.02.2026 | 16:26

Tunelom koji je prokopan do depoa Višeg suda u Podgorici državi Crnoj Gori napravljena je velika i trajna šteta, a bezbjednosni sektor je pretrpio najveću ili jednu od najvećih sramota u svom radu ikada, ocijenio je sudija Osnovnog suda u Podgorici Borko Lončar u obrazloženju presude u predmetu "Tunel".

Tužilaštvo istražuje smrt planinara Fetahovića

Ponedjeljak, 23.02.2026 | 12:07

Povodom pada planinara Ćazima Fetahovića (69) sa litica planine Hajle, Osnovno državno tužilaštvo u Rožajama je formiralo spise predmeta.

Porodice žrtava dva masakra na Cetinju: Goranu Jokiću traže novo radno mjesto, ovo je direktna uvreda

Ponedjeljak, 23.02.2026 | 10:43

Porodice žrtava dva masakra na Cetinju i grupa građana reagovale su na odluku o profesionalnom unapređenju Gorana Jokića, čovjeka, kako su kazali, odgovornog za nesprečavanje masovnih ubistava na Cetinju, "čiju smo smjenu izričito tražili 11 mjeseci".

VCG otkazala učešće na vojnoj vježbi u Grčkoj, traže sastanak Savjeta za odbranu i bezbjednost

Ponedjeljak, 23.02.2026 | 09:09

Vojska Crne Gore je prinuđena da otkaže učešće na međunarodnoj vazduhoplovnoj vježbi „INOCHIOS 26“ u Republici Grčkoj, zbog, kako su saopštili, nedonošenja odluke Savjeta za odbranu i bezbjednost o učešću jedinica Vojske Crne Gore u međunarodnim vježbama i obukama tokom 2026. godine.

DRI: Opština Nikšić nije ispunila preporuke o ugovorima o djelu i privremenim i povremenim poslovima

Utorak, 24.02.2026 | 08:51

Državna revizorska institucija (DRI) izvršila je Kontrolnu reviziju Opštine Nikšić koja je obuhvatila kontrolu realizacije preporuka datih u Izvještaju o reviziji Završnog računa Budžeta Opštine Nikšić za 2022. godinu, i ocijenila da nije ispunila preporuke o ugovorima o djelu i privremenim i povremenim poslovima.

Stupile na snagu Trampove globalne carine

Utorak, 24.02.2026 | 08:47

Nove globalne carine predsjednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa od 10 odsto stupile su danas na snagu, nekoliko sati nakon što je Vrhovni sud poništio njegove prvobitne sveobuhvatne ovlasti za uvođenje tarifa, objavio je Blumberg.

Danas dva vanredna skupštinska zasijedanja

Utorak, 24.02.2026 | 08:39

Nastavak dvije vanredne sjednice Skupštine Crne Gore zakazan je za danas, a poslanici će raspravljati o više predloga zakona.

Uhapšene dvije osobe u Kraljevu: Osumnjičeni za planiranje rušenja ustavnog poretka i napad na Vučića

Ponedjeljak, 23.02.2026 | 21:38

Policija u Kraljevu, u saradnji sa pripadnicima Bezbjednosno-informativne agencije, uhapsila je D.R. (51) i M.R. (43), obojica iz Kraljeva, zbog postojanja osnova sumnje da su, u saizvršilaštvu, izvršili krivično djelo pripremanje djela protiv ustavnog uređenja i bezbjednosti Srbije, u vezi sa krivičnim djelom napad na ustavno uređenje.

Durent cilja i peto olimpijsko zlato: Naravno da želim da igram u LA, ali ne da budem tu samo zbog staža

Ponedjeljak, 23.02.2026 | 21:29

KD će 2028. imati 39 godina, a samo zvijezde ženske košarke Dijana Torasi i Su Bird - sa šest odnosno pet zlatnih medalja - imaju više najsjajnijih odličja u košarci od njega  

Bez krivičnog postupka protiv policajca koji je upucao psa na Cetinju; Aktivisti poručuju: Vrhunac sistemskog poraza

Ponedjeljak, 23.02.2026 | 21:25

Osnovno državno tužilaštvo na Cetinju saopštilo je da ne postoje osnovi za pokretanje krivičnog postupka povodom događaja u kojem je policijski službenik pucao i ranio psa na javnom mjestu, obavijestili su iz NVO ''Kuća životinja'', udruženja za zaštitu životinja koje je podnijelo krivičnu prijavu.  

Obran: Nećemo popustiti pred ucjenama

Ponedjeljak, 23.02.2026 | 21:21

Mađarski premijer Viktor Orban je rekao da Ukrajinci zahtijevaju da se Mađarska odrekne ruskih energenata, šalje novac Kijevu i podrži članstvo Ukrajine u EU, ali da Budimpešta neće popustiti pred ucjenama.

Lukašenko: Moramo učiniti sve kako bi se spriječila nova svjetska klanica

Ponedjeljak, 23.02.2026 | 21:18

Svijet se uvlači u još jednu suludu trku u naoružanju, uključujući i nuklearno, i sada je važno učiniti sve kako bi se spriječila nova svjetska klanica.  

Đurašković: Cetinje ostaje uz Ukrajinu i njen hrabri narod u odbrani slobode i nezavisnosti

Ponedjeljak, 23.02.2026 | 21:01

Cetinje ostaje uz Ukrajinu i njen hrabri narod u odbrani slobode i nezavisnosti, poručio je gradonačelnik Cetinja Nikola Đurašković.  

Dizdarević: Bošnjaci u Crnoj Gori su svoji na svome, bez rezervne domovine

Ponedjeljak, 23.02.2026 | 20:55

Potpredsjednik i poslanik DPS-a Abaz Dizdarević osvrnuo se na izjavu poslanice Bošnjačke stranke Kenene Strujić Harbić da Bošnjaci vide BiH kao svoju matičnu državu, ističući da je takva izjava suštinski suprotstavljena građanskom uređenju Crne Gore, te da ta stranka nema pravo da govori u ime svih Bošnjaka u Crnoj Gori.