Ako imate bilo kakve nedoumice, preporučuje se prvo testiranje na malom, neupadljivom mjestu.
Foto: Ilustracija/Pixabay.com
Popularne magični sunđeri sve su češće oruđe u arsenalu za čišćenje doma i raznih predmeta. Razlog za njihovu uspješnost je činjenica da su izrađene od melaminske pjene, koja je vrlo abrazivna i porozna, te ima ugrađeno sredstvo za čišćenje.
No, iako su vrlo učinkovite, nisu baš prikladne za čišćenje određenih stvari. To je zato što njihova abrazivnost može biti prejaka za osjetljivije površine. Zato, ako imate bilo kakve nedoumice, preporučuje se prvo testiranje na malom, neupadljivom mjestu. Evo koje predmete u vašem domu ne bi trebalo čistiti magičnim sunđerom.
Površine visokog sjaja
Onaj sjajni izgled koji volite na lakiranom namještaju i sjajnim radnim pločama vrlo će se lako izgrebati. Puno bolja opcija za čišćenje je krpa od mikrovlakana u kombinaciji s višenamjenskim sprejom.
Elektronički uređaji
Lap top, mobiteli, tableti itd. imaju posebne završne slojeve koji su osjetljivi na oštećenja. Najbolje je koristiti sredstvo za čišćenje posebno namijenjeno elektronici.
Neprianjajuće posuđe
Ljepota neprianjajućeg posuđa je njihov zaštitni premaz koji pomaže da se hrana ne lijepi za dno i stranice posude. Ipak, nije neuobičajeno da se hrana na kraju osuši na tiganju. U tom slučaju umjesto da upotrijebite magičnog sunđera s kojom bi možda ugrozili taj zaštitni sloj, pustite posuđe da se malo natopi prije nego što ga izribate običnom sunđerom ili četkom.
Drveni namještaj i podovi
Abrazivna tekstura može ukloniti završne slojeve poput boje ili brtvila ili uzrokovati oštećenje površine. Posebno ćete se htjeti kloniti antikviteta ili mekog drva, koji će vjerojatno doživjeti više štete. Pokušajte čistiti krpom od mikrovlakana ili mekim sunđerom.
Presvlake od kože i brušene kože
Mnoge tkanine, osobito koža i antilop, imaju posebne upute za njegu. One će vam točno reći što proizvođač preporučuje da koristite kako biste izbjegli trajno oštećenje.
KOMENTARI (0)