Utorak, 17.06.2025 | 18:16
IZVOR: rtcg.me/kscg.me

Crnogorske košarkašice STIGLE u Brno - Kovačević: Prvi meč NAJVAŽNIJI

Crnogorske košarkašice doputovale su u Brno, a nakon kratkog predaha stigle su i do Starec arene, koja će od četvrtka do nedjelje biti domaćin grupe C prvenstva Evrope.




Foto: kscg.me

Naša reprezentacija otputovala je rano jutros iz Podgorice avionom za Beč, a zatim autobusom stigla u Brno, koji je uz domaćina Češku, te naše selekcije, ugostio još reprezentacije Belgije i Portugala.

Dakle, veliko spremanje je završeno, Eurobasket zvanično počinje sjutra, ali grupa u kojoj su naše djevojke kreće od četvrtka.

"Ovo je trenutak koji smo svi željno čekali. Baš zbog toga, svi se jako radujemo i sa nestrpljenjem išečujemo početak šampionata i trenutak da izađemo na teren. Za nama je izuzetno naporan kvalifikacioni ciklus i sada kada smo došli među najbolje evropske selekcije zaista moramo biti srećni." – kazala je Bojana Kovačević, krilni centar Crne Gore.

Eurobasket igra se od 18. do 29.juna u četiri zemlje (Češka, Njemačka, Italija i Grčka), a naša reprezentacija grupnu fazu igraće upravo u Brnu, gdje će joj pored domaćina Češke, rivali biti šampion Evrope Belgija i selekcija Portugala. Izazovi kreću baš od domaćina – selekcije Češke.

"Češka kao jedan od domaćina prvenstva sigurno će biti prilično motivisana pred svojom publikom. Znamo da će biti teško, ali isto tako znamo njihove prednosti i mane. Spremali smo za to i nadam se da ćemo znati da iskoristimo te njihove mane." – dodala je Novljanka.

Naše košarkašice na okupu su već mjesec – odigrale su izabranice Jelene Škerović devet utakmica (dva meča protiv Srbije, pet utakmica na Igrama malih zemalja Evrope, gdje su igrale po dva puta protiv Kipra i Luksemburga, te Andore, dok su na kraju odmjerile snage protiv Slovenije i Italije).

"Za nama su naporne pripreme. Znamo koji nam je cilj. Sve djevojke jedva čekaju da počne šampionat. Imamo sjajnu atmosferu , tako da se svi nadamo da možemo početi šampionat pobjedom."– objasnila je članica izraelskog Hapoela.

FIBA je promijenila sistem takmičenja - nakon grupne faze igra se odmah četvrtfinale, što znači da iz grupe samo po dva tima idu dalje.

"Činjenica je da je sada dosta teži sistem takmičenja i da će biti mnogo teže stići do druge faze. Trebaju nam dvije pobjede, a samim tim ovaj prvi meč je najvažnije, jer bi pobjeda omogućila da malo lakše dišemo."– podvukla je Bojana Kovačević.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Mujović: Referendum u Zeti zloupotreba demokratije i dobre evropske prakse

Ponedjeljak, 15.12.2025 | 14:20

Gradonačelnik Podgorice Saša Mujović je istakao za Radio Crne Gore da referendum u Zeti ne smatra paznikom demokratije kako to neki karakterišu, već zloupotrebom demokratije i dobre evropske prakse

Mujović: Ne želim da budem gradonačelnik sa vezanim rukama i koji će tiho egzistirati u fotelji

Ponedjeljak, 15.12.2025 | 19:48

Ne želim da budem gradonačelnik sa vezanim rukama, sa minorim budžetom, sa prljavim ulicama, lošom infrastrukturom i bez mogućnosti da se bilo šta uradi.

Završena sanacija pasarele na Zlatici; Mujović: Novi izgled nadzemnog prolaza i veći nivo bezbjednosti za pješake

Ponedjeljak, 15.12.2025 | 13:24

Gradonačelnik Podgorice prof. dr Saša Mujović, sa saradnicima, obišao je danas završene radove na sanaciji pasarele na Zlatici. Tom prilikom Mujović je naglasio da su radovi uspješno završeni, da su trajali tri mjeseca i da su koštali Glavni grad 165.000 eura.

Državljaninu Srbije zabranjen ulazak u Crnu Goru na godinu dana, kažnjen i sa 300 eura

Ponedjeljak, 15.12.2025 | 18:20

U selu Njeguši, na javnom mjestu, natpisom vrijeđao državljane Crne Gore, navodi se u odluci suda.

Potpisan ugovor o radovima u tunelu Sozina, vrijedan 2,4 miliona eura

Ponedjeljak, 15.12.2025 | 12:48

Monteput d.o.o. i firma „Građevinarstvo i savjetovanje“ iz Podgorice potpisali su ugovor o izvođenju radova u tunelu Sozina, vrijedan 2.411.034 eura,  saopšteno je iz Monteputa.

Asanović Mujoviću: Nismo mi krivi što ćete vi plaćati odštetu

Utorak, 16.12.2025 | 12:03

Gospodine Mujoviću, znamo da ste nervozni nakon rezultata koji su stigli u nedjelju veče, ali vam moramo poručiti da nismo mi krivi što ćete vi plaćati odštete iz ugovora koji je potpisao Ivan Vuković, žao nam je što ste samo vi odlučili da taj posao pokušate da privedete kraju, na silu, suprotno volji većine, poručio je predsjednik Opštine Zeta Mihailo Asanović gradonačelniku Podgorice Saši Mujoviću.

Ministarstvo vanjskih poslova: Uvjereni smo da je Crna Gora spremna da preuzme punu odgovornost u završnici evropskog puta

Utorak, 16.12.2025 | 12:00

Zatvaranje poglavlja dodatno je potvrdilo snažnu posvećenost reformama i učvrstilo poziciju Crne Gore kao najnaprednijeg kandidata u procesu proširenja, saopšteno je iz Ministarstva vanjskih poslova.

Tuča ispred ugostiteljskog objekta u Ulcinju, napadnuti majka i sin: Pet osoba novčano kažnjeno sa 5.900 eura

Utorak, 16.12.2025 | 11:50

Ulcinjani M.N. (23), E.D. (19), A.M. (19), A.U. (19) i A.S. (23) koji su 14. decembra učestvovali u tuči spred jednog ugostiteljskog objekta kažnjeni su sa 5.900 eura, saopšteno je CdM-u iz Uprave policije.

Spajić: Ne postoji besprekoran put, ali postoji besprekoran rezultat, ovaj naš je upravo takav

Utorak, 16.12.2025 | 11:36

Naporan rad donosi izvanredan rezultat, poručio je premijer Milojko Spajić, dodajući da smo danas zatvorili pet pregovaračkih poglavlja sa Evropskom unijom i time sa ukupno 12 zatvorenih poglavlja prešli trećinu puta.

Radulović: Izmjene zakonske regulative su ključne za unapređenje sektora pomorstva

Utorak, 16.12.2025 | 11:35

Izmjena zakonske regulative u sektoru pomorstva od izuzetne je važnosti, saopšteno je na sastanku ministra pomorstva Filipa Radulovića i predstavnika Unije pomoraca. Tokom sastanka poseban akcenat stavljen je na Zakon o sigurnosti pomorske plovidbe, koji je već prošao Vladu i trenutno se nalazi u skupštinskoj proceduri, saopšteno je iz Ministarstva pomorstva

MVP: Najoštrije osuđujemo vandalski čin ispisivanja grafita na Ambasadi BiH u Podgorici

Utorak, 16.12.2025 | 11:15

Ministarstvo vanjskih poslova Crne Gore najoštrije jeosudilo vandalski čin ispisivanja grafita, kojima se veliča genocid i slavi osuđeni ratni zločinac Ratko Mladić, na objektu Ambasade Bosne i Hercegovine u Podgorici.

Koja zemlja EU najbolje govori engleski kao drugi jezik?

Utorak, 16.12.2025 | 11:10

Engleski i dalje ostaje međunarodni jezik komunikacije, ali nova istraživanja pokazuju da su vještine čitanja i slušanja među građanima EU bolje razvijene od govora i pisanja.

MPNI: Škole započele aktivnosti na organizaciji nabavke prečišćivača vazduha za sve prostorije u kojima borave učenici i zaposleni

Utorak, 16.12.2025 | 11:03

Ministarstvo prosvjete, nauke i inovacija, povodom aktuelne situacije sa zagađenjem vazduha na teritoriji opštine Pljevlja, ostvaruje kontinuiranu i svakodnevnu komunikaciju sa rukovodstvima obrazovno-vaspitnih ustanova na tom području, sa ciljem preduzimanja dodatnih mjera radi zaštite zdravlja učenika i zaposlenih, saopšteno je iz tog resora.

Osumnjičeni za šverc cigareta sprovedeni u SPO

Utorak, 16.12.2025 | 11:02

U toku je nova akcija Specijalnog policijskog odjeljenja (SPO) po nalogu Specijalnog državnog tužilaštva (SDT), saznaje portal Adria.

Spajić: Hvala Francuskoj, izazovi potvrdili našu istinsku vrijednost

Utorak, 16.12.2025 | 11:00

Premijer Milojko Spajić zahvalio je Francuskoj na, kako je naveo, izazovima sa kojima se Crna Gora suočila prethodnih dana, ističući da su oni ujedno predstavljali priliku da država još jednom potvrdi ozbiljnost u evropskom procesu.