Petak, 15.08.2025 | 08:44
IZVOR: cdm.me

Radović: Dobra provjera, koštale nas IZGUBLJENE lopte i kontrola skoka

Selektor crnogorskih košarkaša bio je zadovoljan još jednom jakom provjerom svojih izabranika u porazu od Grčke 69:61 u Solunu. Crna Gora je vodila na ulasku u posljednju četvrtinu, ali je domaćin taj period dobio 24:10 i uspio da dođe do pobjede. Naša selekcija imala je ukupno 17 izgubljenih lopti, najveći broj upravo u posljednjoj četvrtini, a Grčka svega 7 tokom cijele utakmice.




Foto: YouTube screenshot/FIBA Media, arhiva

“Još jedna dobra i vrijedna provjera za nas protiv kvalitetnog rivala. Večeras ni oni ni mi nismo imali neko šutersko veče, mada mislim da smo 30 minuta igrali dobru košarku, ali smo u posljednjoj četvrtini pali i energetski i koncentracijom. Važno je što smo sa jakim protivnicima imali dobre minute u sve tri utakmice, ali imamo i očiglednih problema – prije svega u vidu izgubljenih lopti i lošeg građenja koša, a i večeras smo promašili 7 slobodnih bacanja. Uz sve to na kraju smo imali i dobar rezultat, iako se većina tih stvari dešavala u posljednjoj četvrtini. Moraćemo na tome da radimo do početka prvenstva, da smanjimo broj izgubljenih lopti i bolje kontrolišemo ofanzivni skok rivala. Nadam se da ćemo to popraviti već kroz naredne dvije provjere i spremni dočekati početak Evropskog prvenstva, “ kazao je nakon meča selektor Radović.

Crna Gora će u nedjelju u Baru odigrati novu kontrolnu utakmicu sa selekcijom Izraela, a posljednja provjera biće u Istanbulu sa Turskom, uoči odlaska na šampionat.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

ANKETA: Da li treba UKINUTI ZIMSKO RAČUNANJE VREMENA?

Utorak, 14.10.2025 | 09:48

Glasajte u našoj novoj anketi! 

Mirka Vasiljević se suočava sa ZDRAVSTVENIM PROBLEMOM? Glumica prolazi kroz težak period

Utorak, 14.10.2025 | 09:42

Ovim povodom dala je savet svim ženama putem svog naloga na Instagramu. 

Krapović na sastanku zemalja članica NATO-a u Briselu

Utorak, 14.10.2025 | 09:26

Ministar odbrane Crne Gore Dragan Krapović učestvovaće na sastanku ministara odbrane zemalja članica NATO, koji će biti održan Briselu, u sjedištu Alijanse.

Uskoro POČINJE zimsko računanje vremena: Moguće su ove TEGOBE, a evo kako da ih IZBJEGNETE

Utorak, 14.10.2025 | 09:16

U noći između subote i nedelje, 26. oktobra 2025. godine, pomjeramo kazaljke jedan sat unazad i prelazimo na zimsko računanje vremena.

Umjereno oblačno sa sunčanim intervalima - Ove TEMPERATURE donosi UTORAK

Ponedjeljak, 13.10.2025 | 22:00

U utorak nas očekuje pretežo sunčano vrijeme sa umjerenom oblačnočću, saopšteno je iz Zavoda za hidrometeorologiju i seizmologiju.

Katarina Grujić OTKRILA: "Marko vozi, a ja pijem i UVIJEK sam u pravu"

Ponedjeljak, 13.10.2025 | 21:56

Komentarisala je gala slavlje i dijelila anegdote iz privatnog života. 

Zemlja ušla u "novu stvarnost" i DOSTIGLA tačku bez povratka

Ponedjeljak, 13.10.2025 | 21:41

Posljedice bi mogle biti katastrofalne....

URA izabrala Predsjedništvo: Novi članovi Šljukić, Martinović, Jokić-Kapa, Vukmanović...

Ponedjeljak, 13.10.2025 | 21:23

Nakon održanog IV Kongresa Građanskog pokreta URA 04. jula na Lovćenu na kojem je za predsjednika partije izabran Dritan Abazović, a za potpredsjednike Ana Novaković-Đurović, Milena Vuković i Blažo Rađenović. URA je na večeras održanom sastanku Glavnog odbora izabrala novo Predsjedništvo partije koje čini 26 članova.

Adžić: Nadam se da će biti BOLJE iz utakmice u utakmicu, najvažnija je POBJEDA

Ponedjeljak, 13.10.2025 | 21:13

Izvukla se Crna Gora i na kraju slavila protiv Lihtenštajna u prijateljskom meču koji je odigran u Podgorici, na kraju 2:1

Vučinić: Stavili smo flaster na ranu, polako gradimo stepenice

Ponedjeljak, 13.10.2025 | 20:46

Mirko Vučinić je upisao prvi trijumf na klupi Crne Gore – nije bilo lako, ali “sokoli” su nakon debakla na Farskim Ostrvima savladali Lihtenštajn (2:1).