Kompanija Monteput i Evropska banka za obnovu i razvoj (EBRD) produžili su za deset dana rok za dostavljanje tehničkih i finansijskih ponuda za izbor projektanta i izvođača radova na drugoj dionici auto-puta Bar-Boljare, od Mateševa do Andrijevice, do 30. oktobra.
Foto: YouTube screenshot/Ministarstvo kapitalnih investicija, arhiva
„Uzimajući u obzir složenost tenderske dokumentacije koja se odnosi na pripremu ponuda za projektovanje i izvođenje radova na drugoj dionici auto-puta, kao i brojna pitanja i zahtjeve koje su potencijalni ponuđači dostavili tokom trajanja postupka, dodatno produženje roka za podnošenje ponuda ima za cilj osigurati punu transparentnost i ravnopravan pristup svim zaniteresovanim učesnicima“, navode u saopštenju iz Monteputa.
Dodatno vrijeme omogućava ponuđačima da kvalitetno pripreme svoje ponude, posebno imajući u vidu, napominju oni, procedure koje su potrebne za pribavljanje odgovarajućih sredstava obezbjeđenja koje se odnose na garancije, a koje iziskuju dodatnu koordinaciju i administrativne korake.
„Na ovaj način se povećava konkurentnost postupka i obezbjeđuje da dostavljene ponude u najvećoj mogućoj mjeri odgovaraju tehničkim i finansijskim zahtjevima iz tenderske dokumentacije“, zaključuju iz Monteputa.
KOMENTARI (0)