Poslanica Socijalističke narodne partije Slađana Kaluđerović pitala je premijera Milojka Spajića da li raspolaže preciznim podacima o doseljavanju državljana Turske u Crnu Goru, kao i da li se analiziraju moguće posljedice po demografsku strukturu i tržište nekretnina.
Foto: YouTube screnehsot/ SKupština Crne Gore
Ona je tokom današnjeg Premijerskog sata posebno ukazala na bezbjednosni aspekt, ističući da je u rastu broj krivičnih djela koje čine državljani te zemlje.
"Živimo u Crnoj Gori i mogli smo da primijetimo da pitanje doseljavanja stranih državljana izaziva veliku pažnju naših građana", rekla je Kaluđerović.
Sve je, dodala je, kulminiralo događajima na Zabjelu.
Ona je kazala da Vlada treba da nastavi proaktivan pristup kada je u pitanju migraciona politika. Apelovala je da se sačuvaju mir i dostojanstvo Crne Gore, ali i da se ne ignorišu problemi.
Premijer Spajić rekao je da nije vrijeme da se politički nadmudrujemo i da pokušavamo da profitiramo jedni od drugih, već je vrijeme za konkretna rješenja.
"Suludo je, imajući u vidu da smo turistička zemlja, da se nekome poručuje da nije dobrodošao. To je ekonomsko samoubistvo. S druge strane, nećemo dozvoliti ni da neko zloupotrijebi naše tradicionalno gostoprimostvo", rekao je premijer.
Spajić je upozorio da zakon o strancima nije mijenjan od vremena vlasti DPS-a, a novi zakon biće osnova za novu imigracionu politiku.
Kako je rekao, novi predlog zakona o strancima imaće puno toga pozitivnog. Neće biti moguće da se dobiju papiri na osnovu registrovane firme, bez zapošljavanja napih državljana. Kako je rekao, nova rješenja pospješiće zapošljavanje naših državljana.
Najavio je projekat elektronske vize (Eviza), i kako je rekao, to će biti važan iskorak.
KOMENTARI (0)