Ponedjeljak, 18.05.2026 | 14:51
IZVOR: standard.me

Odbijena žalba za jemstvo Milivoja Katnića

Apelacioni sud odbio je žalbu odbrane penzionisanog glavnog specijalnog tužioca Milivoja Katnića koju su izjavili na rješenje Višeg suda kojim je odbijeno jemstvo od 1.199.000 eura koje su on i njegova porodica ponudili u nekretninama da bi se u daljem toku postupka branio sa slobode.




Foto: PR Centar

“Ovaj sud donio rješenje kojim je odbijena žalba branioca okrivljenog Milivoja Katnića, izjavljena protiv rješenja Višeg suda u Podgorici kojim je odbijen kao neosnovan predlog branioca ovog okrivljenog za ukidanje pritvora uz davanje jemstva”, navodi se u odgovorima Danijele Vukčević v.d. predsjednice Apelacionog suda.

Ranije je više članova porodice Milivoja Katnića ponudilo svoje nekretnine da bi se branio sa slobode ali Viši sud nije prihvatio zahtjev i nakon toga je uslijedila žalba, piše Portal E TV.

Katnić se optužnicom Specijalnog državnog tužilaštva tereti da je bio član navode grupe koju je formirao nekadašnji visoki policijski funkcioner Zoran Lazović, a čiji je član, prema stavu tužioca Miloša Šoškića, postao i specijalni tužilac Saša Čađenović. Tužilaštvo Katnića, Lazovića i Čađenovića tereti da su svoje službene položaje podredili kavačkom kriminalnom klanu i da su radili u njihovom interesu.

Sa druge strane, Katnić, Lazović i Čađenović odbacili su sve navode specijalnog tužioca i ukazali da su procesuirali sami vrh kavačke kriminalne grupe – Radoja Zvicera, Slobodana Kašćelana, koji slove za vođe, ali i sve visokorangirane članove tog klana.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Mesi: Pobjeda protiv Engleske je poklon za Maradonu

Četvrtak, 16.07.2026 | 17:22

Kapiten Argentine Lionel Mesi kazao je da je pobjeda protiv Engleske u polufinalu Svjetskog prvenstva bila poklon za legendarnog Dijega Maradonu.     

Milatović: Dobar dan za Crnu Goru

Četvrtak, 16.07.2026 | 17:11

Skupština Crne Gore izabrala je danas Jelenu Ružičić i Predraga Krstonijevića za sudije Ustavnog suda, na predlog predsjednika Crne Gore Jakova Milatovića, čime je ta institucija kompletirana.  

Medojević izabran za predsjednika Sudskog savjeta

Četvrtak, 16.07.2026 | 16:10

U dva kruga glasanja napravila se pat pozicija jer su Medojević i Iličković imali po četiri glasa, nakon čega je Iličković odustao od kandidature   

Kina je u svijetu popularnija od SAD-a

Četvrtak, 16.07.2026 | 17:22

U mnogim zemljama širom svijeta Kina se sada doživljava pozitivnije od Sjedinjenih Američkih Država, pokazuje novo istraživanje Pew Research Centra. Ovo je prvi put da je ta organizacija zabilježila takav rezultat. Nalazi ovog nestranačkog američkog instituta ukazuju da je naklonost prema Kini dostigla rekordne nivoe u brojnim državama, dok se percepcija SAD-a pogoršala.

Gorčević: Izbor novih sudija potvrda demokratske zrelosti i evropskog puta Crne Gore

Četvrtak, 16.07.2026 | 15:47

Ministarka evropskih poslova Maida Gorčević ocijenila je da izbor dvoje novih sudija Ustavnog suda predstavlja važan korak u jačanju institucija i potvrdu demokratske zrelosti Crne Gore.  

Roma sprema rekordni transfer za Samervila

Četvrtak, 16.07.2026 | 16:34

Roma je krenula u završnu fazu pregovora za dovođenje holandskog krilnog fudbalera Krisensija Samervila, koji bi mogao da postane najskuplje pojačanje u istoriji rimskog kluba.  

Milović: Građani plaćaju bahatost vlasti, umjesto štednje novi nameti

Četvrtak, 16.07.2026 | 16:21

Poslanik DPS-a Nikola Milović poručio je da građani ovoj Vladi moraju biti na prvom mjestu, te da umjesto odgovornosti i štednje, građani dobijaju novu bahatost vlasti koju moraju da plaćaju.     

Krstonijević i Ružičić sudije Ustavnog suda

Četvrtak, 16.07.2026 | 15:02

Sutkinja Vrhovnog suda Jelena Ružičić i sudija Višeg suda u Podgorici Predrag Krstonijević dobili su podršku u parlamentu i biće sudije Ustavnog suda. Poslanici su se na današnjoj sjednici izjasnili o kandidatima za sudije Ustavnog suda – Krstonijeviću i Ružičić, koje je za tu funkciju predložio predsjednik države Jakov Milatović.

Nikolić: Ustavni sud mora biti institucija autoriteta, a ne političkih kvota

Četvrtak, 16.07.2026 | 14:47

Kompletiranje Ustavnog suda nije pitanje evropskih integracija niti političke raspodjele funkcija, već pitanje vraćanja autoriteta i povjerenja u jednu od najvažnijih državnih institucija, poručio je šef Kluba poslanika Demokratske partije socijalista (DPS) Andrija Nikolić tokom rasprave na plenumu Skupštine Crne Gore.

Dukaj u radnoj posjeti Kosovu: Potpisaće sporazum o međusobnom priznavanju kvalifikovanih elektronskih usluga

Četvrtak, 16.07.2026 | 14:39

Ministar javne uprave Maraš Dukaj boraviće u radnoj posjeti Prištini, povodom potpisivanja Sporazuma između Vlade Crne Gore i Vlade Republike Kosovo o međusobnom priznavanju kvalifikovanih elektronskih usluga povjerenja i šema elektronske identifikacije koje se pružaju u Crnoj Gori i Republici Kosovo, saopšteno je iz ministarstva.