Petak, 29.05.2026 | 14:37
IZVOR: N1

Dačić: Srce mi radi samo 44 odsto

Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić je rekao da u slučaju Senjak ništa nije sakriveno, i da oni koji brukaju policiju treba da se hapse i tjeraju iz policije.




Foto: YT screenshot/MUP Srbije

Kad je riječ o političkoj odgovornosti, rekao je da se ona na izborima utvrđuje, i upitao - ko je podnio ostavku kad su ubili Zorana Đinđića

Na današnjem dnevnom redu Odbora Skupštine Srbije za odbranu i unutrašnje poslove je razmatranje Izveštaja o radu Ministarstva unutrašnjih poslova u proteklih šest mjeseci.

Po zakonu, kako je rekao, postoji nekoliko nivoa kontrolisanja integriteta policijskih službenika - od testa integriteta, nivoa rizika pa do provjere imovnog stanja, naveo je Dačić i dodao da je svako dužan da prijavi svoju imovinu, prenosi N1.rs.

Prošle godine je procesuirano 210 policijskih službenika, rekao je Dačić, navodeći dio iz izvještaja Unutrašnje kontrole. Od kada postoji unutrašnja kontrola, 3.394 policijska službenika su procesuirana, 20 posto od tog broja na rukovodećim mjestima, dodao je i rekao da su zloupotrebe boljka svih policija na svijetu.

Dačić iznio detalje o zdravstvenom stanju: "Trenutno je moj najveći problem slabost srčanog mišića, negdje je na 43, 44 posto".

- Što se nas tiče - nema zaštićenih i u ovom slučaju koji ste spominjali (slučaj Senjak) policija od trenutka kada je dobila saznanja o izvršenom zločinu odmah pohapsila sve - naveo je Dačić i dodao da svi koji brukaju policiju treba da budu uklonjeni sa tog mjesta.

Kad je riječ o političkoj odgovornosti, rekao je da se ona na izborima utvrđuje i da tu nije zato što ga je neko postavio već zato što je izabran na izborima.

Govoreći o političkoj odgovornosti, kaže da je ubijen predsjednik Vlade Zoran Đinđić, i pita - "ko je podnio ostavku, jel podnio ostavku potpredsjednik Vlade zadužen za bezbjednost, ministar unutrašnjih poslova - ne svi ti ljudi su izabrani u novu vladu". Kada je uništena američka ambasada, jel neko tada tražio političku odgovornost, upitao je. "Proglasiše nezavisnost države Kosova i niko ne podnese ostavku", rekao je Dačić.

Što se tiče toga da pripadnici policije obezbjeđuju - ako govorimo iskreno, to je problem bio odranije, dodao je. "Uostalom, ko je i vaše lidere obezbjeđivao u tim godinama", upitao je Dačić.

- I nećete valjda da kažete da niko od vas nije imao kontakte sa tim policijskim strukturama sada i uoči ovih protesta. I do skoro ste javno govorili da visoki funkcioner Avale - Avala je Beograd - da je naredio da se ne interveniše 15. marta. To je Veselin Milić Avala. I hvalili ste ga na televiziji. Da li je to tačno ili nije tačno - tada je to izgledalo dobro za političku retoriku. Oni koji brukaju policiju treba da se hapse, da se teraju iz policije, ali niko ne smije da baca ljagu na obične, poštene policajce. U ovom ništa nije sakriveno -  rekao je dodajući da nije ni prvi ni poslednji slučaj u policijama.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Šušić: Teritorijalna organizacija države je političko pitanje; Doderović: Pitanje razgraničenja mnogo šire od pitanja manjinskih prava

Srijeda, 15.07.2026 | 20:21

Razgraničenje između Glavnog grada i Opštine Tuzi nije samo pitanje teritorije, već i tumačenja zakona, istorijskih okolnosti i političkog dogovora. Dok se u javnosti kao jedan od argumenata za promjenu granica navodi potreba da svi Malisori budu u istoj opštini radi lakšeg ostvarivanja manjinskih prava, sagovornici RTV Podgorica upozoravaju da nacionalna pripadnost ne može biti zakonski osnov za određivanje opštinskih granica.

Rekonstrukcija Vlade pred poslanicima do kraja mjeseca?

Srijeda, 15.07.2026 | 20:11

Prijedlog o rekonstrukciji Vlade do kraja mjeseca naći će se pred poslanicima.

Ivanović u Kijevu: Crna Gora ostaje čvrsto uz Ukrajinu i podržava njenu evropsku budućnost

Srijeda, 15.07.2026 | 19:23

Potpredsjednik Vlade za vanjske i evropske poslove Filip Ivanović učestvovao je danas na Samitu Ukrajina – Jugoistočna Evropa, održanom u Kijevu, gdje je sa liderima i visokim zvaničnicima država regiona razgovarao o jačanju evropske bezbjednosti, proširenju EU, nastavku podrške Ukrajini i unaprjeđenju regionalne saradnje.

Zvanično 30, a tajno 100 milijardi dolara: Da li američka vlada obmanjuje javnost o cijeni rata s Iranom?

Srijeda, 15.07.2026 | 19:09

Interni dokumenti američke vlade pokazuju da bi aktuelni sukob sa Iranom mogao koštati američke porezne obveznike do 100 milijardi dolara, što je više od tri puta više od cifre koju je Pentagon javno priznao.

Vojinović: Privremeno zatvaranje još dva poglavlja pokazuje da evropski put više ne zavisi od političkih interesa

Srijeda, 15.07.2026 | 14:34

Poslanica Demokrata Anđela Vojinović ocijenila je da je privremeno zatvaranje još dva pregovaračka poglavlja potvrda da Crna Gora ostvaruje konkretne rezultate na putu ka Evropskoj uniji. Ona je poručila da evropske integracije više nijesu sredstvo političkih ucjena, već proces zasnovan na reformama, istovremeno kritikujući DPS zbog, kako navodi, propuštenih prilika tokom godina vlasti

Teška saobraćajna nesreća na Žabljaku: Poginuo mladić

Srijeda, 15.07.2026 | 09:44

Žabljačanin D.Š.(24) poginuo je u saobraćajnoj nesreći koja se dogodila jutros oko 05,30 časova u mjestu Javorje, na šestom kilometru magistralnog puta od Žabljaka prema Šavniku.

Zatvaranje Poglavlja 8 donosi niže cijene, veću konkurenciju i stroža pravila

Srijeda, 15.07.2026 | 08:23

Zatvaranjem dva poglavlja, 29 – Carinska unija i 8 – Konkurencija, povećavamo povjerenje investitora i konkurenciju. Šta to znači za građane? Niže cijene, ali i bolji kvalitet proizvoda i usluga. U slučaju povrede pravila konkurencije predviđene su veće kazne nego što je to bio slučaj do sada.

Marija Vuković ponovo preskočila 198 centimetara

Srijeda, 15.07.2026 | 08:47

Marija Vuković definitivno ima kontinuitet ,,visokih letova” – crnogorska atletičarka, nakon serije uspjeha, tokom posljednja dva mjeseca, izuzetnu formu dokazala je i na Memorijalnom turniru ,,Đulai Ištvan” u Budimpešti, koji je dio zlatne kontinentalne serije, gdje je osvojila treće mjesto sa preskočenih 198 centimetra! Dakle, baš kao i 3.juna Marija je ,,letjela” iznad 198, pa je očigledno samo pitanje dana kada će preći magičnu granicu od dva metra!

Dan žalosti u Nišu zbog pogibije djevojke u Crnoj Gori

Srijeda, 15.07.2026 | 09:25

Dan žalosti je danas u Nišu povodom smrti J.S. (21) iz tog grada, koja je poginula u saobraćajnoj nesreći u Crnoj Gori.

Tramp zaprijetio napadima na mostove i elektrane u Iranu ako se pregovori ne nastave: Sledeće sedmice postaje loše

Srijeda, 15.07.2026 | 08:26

Američki predsjednik Donald Tramp zaprijetio je da će naredne sedmice gađati mostove i elektrane u Iranu ukoliko se Teheran ne vrati pregovorima, dok se sukob između dvije države dodatno zaoštrava.

Pojačane kontrole inspekcija: Manje zloupotreba na plažama, fiskalni računi i dalje najveći problem

Srijeda, 15.07.2026 | 21:32

Primorje i sjever ovih dana bilježe rast broja gostiju, ali i inspekcijskih kontrola. Od početka jula na terenu je svakodnevno gotovo 100 inspektora, a prvi rezultati kontrola pokazuju da privrednici najviše krše obavezu izdavanja fiskalnih računa, a da najmanje ima zloupotreba u dijelu oslobađanja plaža od mobilijara.  

Martines želi Juventus i sprema sukob sa Aston Vilom

Srijeda, 15.07.2026 | 21:21

Emilijano Martines se sa Argentinom priprema za polufinale Svjetskog prvenstva protiv Engleske, ali se paralelno otvara i nova borba za njegovu klupsku budućnost.  

Kako je Haland od svoje frizure napravio biznis: Gumice za kosu "planule" čim su stigle u prodaju

Srijeda, 15.07.2026 | 21:12

Erling Haland privlači pažnju na Svjetskom prvenstvu ne samo svojim talentom za fudbal nego i prepoznatljivom frizurom, koju je pretvorio u uspješan poslovni proizvod.

U toku intenzivni radovi na sanaciji krova SC „Morača“, dvorana će biti spremna za sezonu

Srijeda, 15.07.2026 | 20:57

U toku su intenzivni radovi na sanaciji krova SC "Morač̣a", kazao je za RTV Podgorica direktor Sportskih objekata, Miljan Ivanović.

Radonjić: Svjesni smo da dosta mladih može da bude mač sa dvije oštrice

Srijeda, 15.07.2026 | 20:45

Fudbaleri Budućnosti su završili dvonedjeljne pripreme na Zlatiboru i vratili su se kući – sinoćnjim treningom je zvanično počela posljednja faza priprema za početak sezone 2026–2027.  

Šušić: Teritorijalna organizacija države je političko pitanje; Doderović: Pitanje razgraničenja mnogo šire od pitanja manjinskih prava

Srijeda, 15.07.2026 | 20:21

Razgraničenje između Glavnog grada i Opštine Tuzi nije samo pitanje teritorije, već i tumačenja zakona, istorijskih okolnosti i političkog dogovora. Dok se u javnosti kao jedan od argumenata za promjenu granica navodi potreba da svi Malisori budu u istoj opštini radi lakšeg ostvarivanja manjinskih prava, sagovornici RTV Podgorica upozoravaju da nacionalna pripadnost ne može biti zakonski osnov za određivanje opštinskih granica.

Zvanično 30, a tajno 100 milijardi dolara: Da li američka vlada obmanjuje javnost o cijeni rata s Iranom?

Srijeda, 15.07.2026 | 19:09

Interni dokumenti američke vlade pokazuju da bi aktuelni sukob sa Iranom mogao koštati američke porezne obveznike do 100 milijardi dolara, što je više od tri puta više od cifre koju je Pentagon javno priznao.

Pas slučajno izazvao požar koji je uništio porodičnu kuću

Srijeda, 15.07.2026 | 18:48

Porodična kuća u američkoj državi Merilend gotovo je potpuno uništena, pošto je jedan od pasa iz domaćinstva slučajno uključio toster, izazvavši požar.   

Runi: Kejn će uništiti argentinske štopere

Srijeda, 15.07.2026 | 18:35

Uoči polufinala Svjetskog prvenstva između Engleske i Argentine, legendarni napadač Gordi Albiona Vejn Runi uvjeren je da bi ključ utakmice mogao da bude Hari Kejn.

Potpredsjednica Argentine pred duel sa Engleskom: Danas igramo protiv gusara uzurpatora

Srijeda, 15.07.2026 | 18:22

Polufinale Svjetskog prvenstva između Argentine i Engleske odavno je preraslo okvire obične fudbalske utakmice, a političke tenzije dodatno je podigla potpredsjednica Argentine Viktorija Viljaruel.