Službenici Uprave carina – CI Aerodrom Podgorica su, 25. decembra 2025. godine, izvršili zapljenu neprijavljene robe prilikom kontrole putnika koji je doputovao međunarodnim letom, saopšteno je iz Uprave carina.
Foto: UP Carina
"Tom prilikom kod lica L.D. iz Nikšića, pronađena je neprijavljena roba luksuznih brendova, i to: ženska torba marke Hermes, mobilni telefon iPhone, kao i više komada nakita marke Cartier (prstenje, narukvice i lanac sa priveskom). Ukupna procijenjena vrijednost oduzete robe iznosi 20.690 USD (američkih dolara)", navode u saopštenju.
Iz Uprave Carina su kazali da je protiv putnika pokrenut odgovarajući prekršajni postupak, a roba je privremeno oduzeta u skladu sa važećim propisima.
Najavljuju da Uprava carina nastavlja sa sprovođenjem pojačanih kontrola na graničnim prelazima u cilju suzbijanja carinskih prekršaja i zaštite fiskalnih interesa države.
KOMENTARI (0)