Poslanik Demokratske partije socijalista (DPS) Ivan Vuković kazao je da dinamika procesa zatvaranja poglavlja u procesu pristupanja Evropskoj uniji nije zadovoljavajuća u odnosu na projektovane ciljeve.
Foto: DPS
Vuković se osvrnuo na informaciju da su nacrti zajedničkih pozicija Evropske unije za poglavlje 2 (sloboda kretanja radnika) i 28 (zaštita potrošača i zdravlja) u pregovorima o pristupanju Crne Gore na dnevnom redu današnje sjednice Radne grupe EU za proširenje.
“Sve u skladu sa ranijim najavama…Realno je da Crna Gora 26. maja zatvori poglavlja 2 i 28.To je dobra vijest za našu državu, ali i jasan pokazatelj da dinamika procesa zatvaranja poglavlja nije zadovoljavajuća u odnosu na projektovane ciljeve (33/33 poglavlja do kraja 2026)”, kazao je Vuković na mreži X.
<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="und" dir="ltr">Sve u skladu sa ranijim najavama…<br><br>Realno je da Crna Gora 26. maja zatvori poglavlja 2 i 28.<br><br>To je dobra vijest za našu državu, ali i jasan pokazatelj da dinamika procesa zatvaranja poglavlja nije zadovoljavajuća u odnosu na projektovane ciljeve (33/33 poglavlja do kraja 2026.) <a href="https://t.co/B0esHrMzgq">https://t.co/B0esHrMzgq</a> <a href="https://t.co/GHFWAlU72j">pic.twitter.com/GHFWAlU72j</a></p>— Ivan Vukovic (@pg_citizen) <a href="https://twitter.com/pg_citizen/status/2042226807894675960?ref_src=twsrc%5Etfw">April 9, 2026</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>
KOMENTARI (0)