Četvrtak, 27.06.2024 | 21:37
IZVOR: sensa.rs

FROJDOV TEST RAZOTKRIVA "SLABE" MUŠKARCE: Kako da ih jednim malim trikom prepoznate?

U ljubavi smo često skloni da živimo u iluziji, naročito na početku odnosa, a Frojd otkriva kako da jednim malim trikom prepoznate slabog muškarca!




Foto: Ilustracija, Pixabay

Često se smatra da je veza ili brak sa nekom osobom lutrija - igra u kojoj ne znate da li ste zaista izabrali pravu osobu za sebe. Ipak, mnogi psiholozi smatraju da možemo sagledati srž drugog bića i njegove skrivene strane, ali samo ako pobjegnemo od iluzija. 

Austrijski psihijatar Sigmund Frojd dao je univerzalni savjet kako da prepoznamo slabog ili mentalno jakog muškarca, odnosno procijenimo da li je to partner koji će moći da ide sa nama zajedno kroz život, razvija se, voli potpuno i motivišemo da postanemno bolji.

Sigmund Frojd je uvjeravao da svako može biti slab, čak i uspješni i bogati ljudi, osobe na pozicijama i oni sa snažnom reputacijom. Istakao je da se mentalna snaga osobe može odrediti vrlo jednostavno. Prema Frojdu mentalna skala osobe određena je problemom koji ga može izbaciti iz takta.

Ispostavilo se da je vrlo jednostavno testirati čovjeka na mentalnu stabilnost. Dovoljno je izgovoriti neki stav za koji znate da nnije u skladu sa njegovim i gledati tok razvoja. Nastavite da tvrdite svoje, a ako osoba počne da gubi živce, preći će na povišen ton - to su počeci slabosti. Ukoliko vas gleda zbunjeno i nudi nekoliko mogućnosti za rješavanje vaših problema, smatrajte da je to mentalno snažna i izbalansirana osoba, odnosno trenutno dobar izbor za partnera. 

Ovaj test možete lako primijeniti kod svake osobe, a on vam može pomoći da odredite da li sa nekim zaista možete praviti planove. Kada je sve idealno, vode vas samo romantične varnice i kada se svi stavovi poklapaju, naročito na početku odnosa, živimo u iluziji i nismo sigurni kako će neko reagovati kada se pojave izazovi.

Navedeni savjet Sigmunda Frojda svakako će vam uštedjeti energiji, a možda i zaštiti od nekog razočaranja. 

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Zašto jedemo kada nismo gladni? Niz psiholoških faktora krije se iza ove navike

Četvrtak, 07.05.2026 | 16:30

Kada se suočimo sa viškom kilograma, često se zapitamo: "Kako se ovo desilo?". Često se javlja i osjećaj da se više ne prepoznajemo u ogledalu.

Postpraznični blues – Januar je gotov, jeste li spremni za februar?“

Srijeda, 28.01.2026 | 11:16

Nakon praznika, usporenog ritma, kasnih buđenja i manje obaveza, povratak poslu mnogima je teži nego što su očekivali. Fokus slabi, motivacija kasni, a energija je „na rezervi“.

Zašto se ne razumijemo: najčešće greške u komunikaciji i kako da ih izbjegnemo

Subota, 17.01.2026 | 14:56

Često imamo sklonost da mislimo kako je komunikacija lakša nego što jeste, ili da je to nešto što prirodno dobro radimo, a ne vještina koja se može usavršavati i kojoj možemo svjesno posvetiti pažnju. Ako poboljšamo svoje komunikacijske vještine, gotovo svaki aspekt našeg života imaće koristi. Komunikolozi izdvajaju neke uobičajene loše navike koje bi trebalo da ostavimo u prošlosti – i objašnjavaju zašto.

Način na koji govorimo može da otkrije poremećaj ličnosti – navode istraživači

Nedjelja, 28.12.2025 | 18:05

Da li je moguće uočiti disfunkciju ličnosti iz nečijeg svakodnevnog govora i upotrebe riječi?

Mamurluk je zaista gori u tridesetima – i nauka zna zašto

Ponedjeljak, 15.12.2025 | 11:39

Ako ste milenijalac i imate utisak da vas mamurluk sve teže pogađa otkako ste ušli u tridesete, niste jedini – i definitivno ne umišljate.

Spajić osudio ruske vazdušne udare u Rumuniji: Ugrožavanje civila je apsolutno neprihvatljivo

Subota, 30.05.2026 | 08:47

Premijer Milojko Spajić osudio je kasno sinoć ruske napade koji su pogodili civilnu infrastrukturu u rumuniji i poručio da je Crna Gora solidarna sa Rumunijom i NATO saveznicima.

Vuksanović: Na Bulevaru Tivat-Jaz postavljen asfalt dva dana prije roka, i finalni radovi će ići ubrzano

Subota, 30.05.2026 | 09:19

Nakon što su dva dana prije obećanog završili asfaltiranje svih traka na Bulevaru Tivat-Jaz, direktor Uprave za saobraćaj Radomir Vuksanović je u Jutarnjem programu TVCG najavio i da će ostatak radova, postavljanje habajućeg sloja i saobraćajne signalizacije, takođe biti završeni prije roka, iako nije mogao da precizira kada će saobraćajnica biti i zvanično otvorena.

Bijelo Polje: Dvije osobe stradale u udesu na putu Gubavač - Bistrica

Subota, 30.05.2026 | 11:44

Dvije osobe su stradala u udesu koji se dogodio na lokalnom putu Gubavač -Bistrica u mjestu Lozna Luka.

Poslije prevare Šakira iznenadila riječima o Pikeu: Nosim zahvalnost u srcu

Subota, 30.05.2026 | 11:30

Šakira je u intervjuu za The Times rekla da nema vremena ni prostora za romantiku, odnosno novu vezu, pa naglasila da je njena karijera na vrhuncu.

Hegset: Ukoliko ne bude dogovora sa Iranom počinjemo nove napade

Subota, 30.05.2026 | 08:15

Američki ministar odbrane Pit Hegset izjavio je da su Sjedinjene Američke Države spremne da ponovo pokrenu napade na Iran ukoliko ne bude postignut dogovor, dok Vašington i Teheran nastavljaju pregovore o prevazilaženju ključnih razlika koje blokiraju sporazum.

PSŽ odbranio evropsku krunu, Arsenal "pao" poslije penal serije

Subota, 30.05.2026 | 21:06

Fudbaleri Pari Sen Žermena odbranili su evropski tron.

Preporuka ljekara: Ako želite da zadržite mladoliki izgled, IZBJEGAVAJTE tri pića

Subota, 30.05.2026 | 18:00

Mnogi se u borbi protiv starenja fokusiraju na proizvode za njegu kože i razne tretmane, ali naturopatska doktorka dr. Janine Bowring smatra da određena pića takođe mogu imati važnu ulogu.

Vladajuće partije u Podgorici poručile: Kandidat za šefa parlamenta da bude iz ZBPG, sa opozicijom neće pregovarati

Subota, 30.05.2026 | 14:52

Predstavnici partija na vlasti u Glavnom gradu dogovorili su na današnjem sastanku da neće pregovarati sa opozicijom niti će prihvatiti njihovog kandidata za predsjednika lokalnog parlamenta.

Uživajte u LIJEPOM VREMENU - Nedjelja donosi SUNCE, uz ove temperature

Subota, 30.05.2026 | 21:38

U nedjelju se očekuje pretežno sunčano vrijeme, uz slab do umjeren razvoj oblačnosti tokom dana.

POGLEDAJTE - Ovaj Land Rover košta kao Ferrari

Subota, 30.05.2026 | 15:34

Helderburg Defender sa dizel motorom košta skoro 400.000 dolara kao Ferrari SF90.

Vuković: Javne finansije stabilne, smanjena siva ekonomija

Subota, 30.05.2026 | 14:45

Javne finansije su stabilne, smanjena je siva ekonomija, a Crna Gora bilježi povećanu ekonomsku aktivnost, kazao je ministar finansija Novica Vuković tokom drugog dana XI Međunarodnog Simpozijuma računovođa i revizora (ISRCG).

Da li ste znali: Zbog čega su svijetla u avionskoj kabini PRIGUŠENA?

Subota, 30.05.2026 | 14:05

Prij polijetanja i slijetanja aviona svetla u kabini su prigušena. Iako se često misli da je riječ o uštedi energije, pravi razlog je bezbjednosna procedura zasnovana na nauci o ljudskom vidu.

Liverpul presjekao: Slot odlazi, Iraola prvi favorit

Subota, 30.05.2026 | 14:21

Arne Slot više nije trener Liverpula, ukoliko se potvrde informacije koje su ovog popodneva stigle iz Engleske i od Fabricija Romana.     

Stigao je prvi električni Ferari

Subota, 30.05.2026 | 17:35

Ferrari Luce je vjerovatno najkontroverzniji automobil posljednjih nekoliko godina čak i prije nego što je zvanično predstavljen. Sada je i zvanično stigao i u stilu Ferrarija poprilično je nevjerovatan u svakom smislu.

Dejan Radonjić napustio Zenit

Subota, 30.05.2026 | 14:07

Eliminacija u polufinalu VTB lige označila je kraj mandata Dejana Radonjića u Zenitu.