Subota, 25.01.2025 | 15:16
IZVOR: klix.ba

Tri znaka da vaš partner planira PREKINUTI s vama, - prepoznajte ih na VRIJEME

Veze znaju biti prilično izazovne i nesigurne. S tim u vezi, nije loše znati koji su to znakovi koji ukazuju na potencijalni prekid.




Foto: Ilustracija/ Pixabay

Kako bi izbjegli da ostanete iznenađeni naglom promjenom mišljenja vašeg partnera, stručnjakinja za veze Anne-Sofie Koktved otkrila je znakove upozorenja da bi vaša veza uskoro mogla biti samo uspomena."Nova godina donosi odluke i fokus na samopoboljšanje, što ponekad može navesti ljude da preispitaju svoje odnose.

U kombinaciji s mračnim, hladnim zimskim danima i umorom nakon odmora, ti faktori često izvlače skrivene napetosti na površinu", navela je.

Kaže da obično postoje znakovi da prijeti prekid, ali napominje da oni nisu uvijek odmah uočljivi. Prvo na što treba obratiti pažnju, prema njenim riječima, jeste emocionalna distanca za koju kaže da je jedan od najjasnijih pokazatelja.

"Ako se vaš partner čini manje angažovanim u razgovorima, izbjegava razgovarati o značajnim temama ili postaje manje nježan, to može odražavati temeljne probleme", objasnila je.

Takođe možete primijetiti neke promjene u ponašanju, kao što je želja da više vremena provode sami, kao i odvajanje od društvenih krugova.

Dalje navodi da biste takođe trebali pripaziti na prekomjernu naknadu. Iznenadni val velikih gesta ili pretjeranih komplimenata ponekad može prikriti osjećaje krivce ili nesigurnosti.

Za one koji možda prolaze kroz težak period, upozorava da održavanje veze čvrstom tokom tmurnih zimskih mjeseci zahtijeva namjeru i trud.

"Otvorena komunikacija je temelj svakog trajnog partnerstva", istakla je.

Predlaže da napravite mjesta za važne razgovore o tome kako se oboje osjećate i što ćete jedno od drugoga trebati. Kvalitetno provedeno vrijeme takođe je od ključno, a čak i jednostavne aktivnosti poput zajedničkog kuvanja ili zimske šetnje mogu stvoriti pozitivna zajednička iskustva. Izražavanje zahvalnosti takođe može pomoći jer pomaže u jačanju vrijednosti veze, pogotovo kad su dani teški.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Zašto jedemo kada nismo gladni? Niz psiholoških faktora krije se iza ove navike

Četvrtak, 07.05.2026 | 16:30

Kada se suočimo sa viškom kilograma, često se zapitamo: "Kako se ovo desilo?". Često se javlja i osjećaj da se više ne prepoznajemo u ogledalu.

Postpraznični blues – Januar je gotov, jeste li spremni za februar?“

Srijeda, 28.01.2026 | 11:16

Nakon praznika, usporenog ritma, kasnih buđenja i manje obaveza, povratak poslu mnogima je teži nego što su očekivali. Fokus slabi, motivacija kasni, a energija je „na rezervi“.

Zašto se ne razumijemo: najčešće greške u komunikaciji i kako da ih izbjegnemo

Subota, 17.01.2026 | 14:56

Često imamo sklonost da mislimo kako je komunikacija lakša nego što jeste, ili da je to nešto što prirodno dobro radimo, a ne vještina koja se može usavršavati i kojoj možemo svjesno posvetiti pažnju. Ako poboljšamo svoje komunikacijske vještine, gotovo svaki aspekt našeg života imaće koristi. Komunikolozi izdvajaju neke uobičajene loše navike koje bi trebalo da ostavimo u prošlosti – i objašnjavaju zašto.

Način na koji govorimo može da otkrije poremećaj ličnosti – navode istraživači

Nedjelja, 28.12.2025 | 18:05

Da li je moguće uočiti disfunkciju ličnosti iz nečijeg svakodnevnog govora i upotrebe riječi?

Mamurluk je zaista gori u tridesetima – i nauka zna zašto

Ponedjeljak, 15.12.2025 | 11:39

Ako ste milenijalac i imate utisak da vas mamurluk sve teže pogađa otkako ste ušli u tridesete, niste jedini – i definitivno ne umišljate.

Lutovac: Završetak auto-puta za Opštinu Berane otvara vrata ozbiljnijim investicijama i snažnijem razvoju

Srijeda, 13.05.2026 | 17:52

Završetak auto-puta za Opštinu Berane otvara vrata ozbiljnijim investicijama i snažnijem razvoju, zbog čega lokalna uprava unapređuje plansku dokumentaciju, priprema nove razvojne zone, modernizuje infrastrukturu, poboljšava komunalne usluge i jača administrativnu podršku investitorima, poručio je predsjednik Opštine, Đole Lutovac.

Vujanović: Da nije bilo sukoba sa crkvom, DPS bi još bio na vlasti; Pravoslavna crkva u Crnoj Gori primjeren naziv kojim se prevazilazi podjela, ideja bila prihvatljiva i Amfilohiju

Srijeda, 13.05.2026 | 21:51

Da nije bilo sukoba sa crkvom, Demokratska partija socijalista (DPS) bi i dalje bila na vlasti, ocijenio je večeras nekadašnji predsjednik Crne Gore i raniji istaknuti funkcioner DPS-a Filip Vujanović.

Prvi sastanak ad hok grupe značajan korak u procesu pristupanja Crne Gore

Srijeda, 13.05.2026 | 18:25

Nakon uspostavljanja Ad hoc radne grupe za izradu Ugovora o pristupanju Crne Gore – jednog od ključnih prioriteta Predsjedavanja Kipra u oblasti proširenja – danas je održan njen inauguralni sastanak, saopšteno je iz Kiparskog predsjedavanja Savjetom EU.

Vujović: Izmjenama zakona jačamo pozorišnu umjetnost i kinematografiju

Srijeda, 13.05.2026 | 18:52

Odbor za prosvjetu, nauku, kulturu i sport jednoglasno je podržao Predlog zakona o izmjenama i dopunama Zakona o pozorišnoj djelatnosti i Predlog zakona o izmjenama i dopunama Zakona o kinematografiji, kojima je, kako je saopšteno iz Ministarstva kulture i medija, predviđeno unapređenje normativnog i institucionalnog okvira za razvoj pozorišne umjetnosti i stvaranje efikasnijeg i stimulativnijeg sistema razvoja filmske industrije u Crnoj Gori.

Sumnja na virus blokirala kruzer sa 1.700 ljudi

Srijeda, 13.05.2026 | 18:46

Francuske vlasti privremeno su zabranile iskrcavanje putnika i članova posade sa kruzera "Ambition" u luci Bordo nakon pojave većeg broja slučajeva sumnje na gastroenteritis među putnicima.

Radević Zirojeviću: Institucija je država a Vaš svaki nastup ulica

Četvrtak, 14.05.2026 | 17:51

Državna sekretarka u Ministarstvu odbrane Sandra Radević kazala je da je Institucija država a svaki nastup poslanika Evropskog saveza Nikole Zirojevića ulica. Ona je reagovala na saopštenje Zirojevića u kojem je optužio ministra odbrane Dragana Krapovića da izbjegava sjednicu skupštinskog Odbora za bezbjednost i odbranu.

MEP: Na Cetinju obilježen Dan Evrope

Četvrtak, 14.05.2026 | 17:21

Cetinje, grad u kojem je evropska diplomatija ostavila dubok trag i danas ostaje jedno od ključnih mjesta crnogorske državne i kulturne istorije. U tom duhu Prijestonica je obilježila Dan Evrope programom posvećenim mladima, umjetnosti i zajedničkim evropskim vrijednostima, saopšteno je iz Ministarstva evropskih poslova.     

Vlada usvojila Krizni plan: Kako će država reagovati kad dođe do poremećaja u snabdijevanju naftom?

Četvrtak, 14.05.2026 | 16:25

Vlada Crne Gore usvojila je, na predlog Ministarstva energetike i rudarstva, Krizni plan za rješavanje poremećaja u snabdijevanju naftnim derivatima, važan dokument kojim država prvi put dobija definisan sistem reagovanja u slučaju ozbiljnih poremećaja na tržištu goriva.

Kako vaše ime utiče na fizički izgled

Četvrtak, 14.05.2026 | 17:45

Prema novom istraživanju, ime koje čovjek nosi tokom života moglo bi da utiče čak i na njegov izgled. Naučnici tvrde da ljudi vremenom počinju da liče na svoje ime, što otvara zanimljiva pitanja o uticaju društva, stereotipa i ličnog identiteta, piše BBC.  

Tivat: Albanski državljanin osumnjičen da je na plaži zapalio svoje vozilo

Četvrtak, 14.05.2026 | 15:31

Policija je saopštila da su rasvijetlili događaj paljenja vozila na jednoj plaži u Tivtu i identifikovali albanskog državljanina osumnjičenog da je zapalio sopstveno vozilo.   

Kako količina sna utiče na to koliko brzo starimo

Četvrtak, 14.05.2026 | 16:55

Novo istraživanje objavljeno u časopisu Nature pokazalo je da su i prekratko i predugo spavanje povezani s bržim biološkim starenjem mozga, srca, pluća i imunološkog sistema.

Amerikanci u čudu tokom posjete Kini: Rubio oduševljeno posmatrao salu, Tramp impresioniran vojskom

Četvrtak, 14.05.2026 | 16:44

Višednevna posjeta američkih zvaničnika Kini nastavila se bilateralnim susretima visokorangiranih političara, a mnogi su primijetili kako su Donald Trump i drugi bili oduševljeni onim što su vidjeli u Pekingu.

Vlada ponovo imenovala Miloša Nikolića za v.d. generalnog direktora direktorata za NATO

Četvrtak, 14.05.2026 | 16:33

Vlada Crne Gore je, na danas održanoj 126. sjednici kojom je predsjedavao potpredsjednik Vlade za bezbjednost, odbranu, borbu protiv kriminala i unutrašnju politiku mr Aleksa Bečić, razmotrila više kadrovskih pitanja.  

Šimun: Borba protiv malignih bolesti jedan od najvećih izazova za sistem

Četvrtak, 14.05.2026 | 15:20

Borba protiv malignih bolesti predstavlja jedan оd najvećih izazova savremenih zdravstvenih sistema, istakao je ministar zdravlja Vojislav Šimun, na otvaranju III Kongresa Crnogorskog udruženja medijakalnih onkloga (CUMO), koji se organizuje u Budvi. On je podsjetio na Program prevencije i kontrole malignih bolesti za period 2026-2028. godine, koji je Vlada Crne Gore usvojila krajem prethodne godine.

Suze Vin Dizela obišle svijet: Molim se da u životu imate brata kao što je bio Pol

Četvrtak, 14.05.2026 | 16:07

Holivudska zvijezda Vin Dizel i dio originalne postave kultnog akcionog filma “Paklene ulice” predstavili su se svjetskim medijima u Kanu, obilježavajući veliki jubilej – 25 godina od početka ove globalno popularne sage.